• <
ATC_CARGO_TOP

Współpraca handlowa z Chinami jednym z tematów kongresu gospodarczego w Nadarzynie

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Współpraca handlowa z Chinami jednym z tematów kongresu gospodarczego w Nadarzynie
Współpraca handlowa z Chinami jednym z tematów kongresu gospodarczego w Nadarzynie - GospodarkaMorska.pl

pc

30.05.2017 Źródło: PAP

Współpraca handlowa z Chinami oraz rola relacji administracji z samorządem gospodarczym w rozwoju przedsiębiorczości, to niektóre tematy Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej, który odbędzie się 7 czerwca w Nadarzynie koło Warszawy.

Organizowany po raz pierwszy kongres będzie towarzyszył targom China Homelife, które odbywają się w Polsce od sześciu lat, a od dwóch lat w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

– Korzystając z tego, że na targi przybędzie wielu handlowców i wielu przedsiębiorców oraz przedstawicieli izb przemysłowo-handlowych, izb handlowych i gospodarczych, organizatorzy Kongresu postawili za cel rozmowy na temat wsparcia dla przedsiębiorców nie tylko polskich, ale także z Europy Środkowej i Wschodniej. Zależy nam na szukaniu rozwiązań, które ułatwią firmom wyjście na rynki zewnętrzne, inwestowanie i sprzedaż – mówił podczas wtorkowej konferencji Marcin Zamoyski, przewodniczący Warszawskiej Izby Gospodarczej, która jest współorganizatorem Kongresu.

Dodał, że uczestnicy Kongresu będą rozmawiać o uwarunkowaniach administracyjnych i zidentyfikowanych problemach – nie tylko w Polsce, ale też u naszych sąsiadów. – Przedsiębiorca, który podejmuje decyzję i ryzyko działania poza swoim macierzystym rynkiem, musi identyfikować ryzyka i oceniać zagrożenia, które wynikają z lokalnych warunków. My chcemy mu w tym pomóc. Wydaje nam się, że pierwszy kongres będzie temu służył – dodał.

Zamoyski wskazał na kwestie prawne, ochrony środowiska, ochrony intelektualnej itp. – Większość przedsiębiorców to nie są duże firmy, raczej średnie, które chciałyby wychodzić poza nasz region i rynek, ale nie mają takiego zaplecza ani możliwości, żeby zatrudnić duże kancelarie, które zrobią dla nich odpowiednie badania rynku i przygotują opinie. Zamierzamy powoli, ale skutecznie to robić – powiedział.

Jego zdaniem, Kongres ma pokazać ponadto, że warto działać i angażować się w prace samorządów gospodarczych, bowiem będą one dawały konkretne korzyści dla prowadzenia działalności. Jednym z tematów poruszanych podczas Kongresu będzie „Współpraca administracji centralnej, regionalnej i lokalnej z samorządem gospodarczym podstawą rozwoju przedsiębiorczości”. Zgodnie z programem Kongresu, uczestnicy będą debatować także o chińskich inicjatywach i projektach regionalnych oraz starać się odpowiedzieć na pytanie, jak przełamywać nieporozumienia kulturowe w relacjach gospodarczych i politycznych.

Podczas Kongresu ma zostać podpisana deklaracja współpracy między samorządami gospodarczymi Europy Centralnej i Wschodniej oraz z samorządami gospodarczymi ze Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

Zgodnie z informacją Kongresu, na imprezę zaproszono przedstawicieli ministerstw gospodarczych i zagranicznych z Polski, Czech, Białorusi, Ukrainy i Węgier oraz przedstawicieli władz lokalnych Litwy i Łotwy, Kaliningradu, a także ambasadorów krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Chin, przedstawicieli izb gospodarczych ze Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Organizatorzy spodziewają się udziału około 50 zagranicznych i 70 krajowych izb gospodarczych. Gośćmi specjalnymi mają być handlowcy z Chin zainteresowani zakupem krajowych produktów.

Źródło:
PAP
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.