• <
smartre_2023

Współpraca Wood i Gen2 Energy w ramach produkcji ekologicznego wodoru na dużą skalę

09.11.2022 14:32
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Współpraca Wood i Gen2 Energy w ramach produkcji ekologicznego wodoru na dużą skalę

Partnerzy portalu

Współpraca Wood i Gen2 Energy w ramach produkcji ekologicznego wodoru na dużą skalę  - GospodarkaMorska.pl
Gen2 Energy

Gen2 Energy podpisało umowę z firmą konsultingowo-inżynieryjną Wood w zakresie projektowania inżynieryjnego (FEED) swojego zakładu w Mosjøen w północnej Norwegii, gdzie będzie produkować ekologiczny wodór.

„Cieszymy się, że możemy wesprzeć Gen2 Energy i umożliwić przyspieszenie produkcji ekologicznego wodoru w Norwegii. Dzięki naszej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie projektów wodorowych jesteśmy dobrze przygotowani do wspierania dostarczania obiektów produkcyjnych na dużą skalę, które będą odgrywać kluczową rolę w umożliwieniu przejścia na miks energetyczny o niższej emisji dwutlenku węgla. Z niecierpliwością czekamy na rozwój współpracy z Gen2 Energy na rzecz bardziej ekologicznej, zrównoważonej przyszłości”. - powiedział wiceprezes Wood w Norwegii Lars Fredrik Bakke.


To kamień milowy w ukierunkowanych pracach firmy, mający na celu realizację produkcji zielonego wodoru na dużą skalę w Norwegii. W ścisłej współpracy z firmą Wood zbudujemy zakład, który zamienia zielony wodór w produkt komercyjny na rynki w Norwegii i Europy Północnej. Doświadczenie Gen2 Energy w zakresie wodoru bardzo dobrze pasuje do możliwości projektów przemysłowych firmy Wood. - dyrektor generalny Gen2 Energy Jonas Meyer.

Gospodarka Morska
Gen2 Energy

W pierwszej fazie firma planuje zbudować elektrownię o mocy 100 MW z ciągłą produkcją około 45 ton zielonego wodoru dziennie. Będzie to pierwszy komercyjny zakład produkcji zielonego wodoru na dużą skalę w Norwegii. Kontrakt zostanie zrealizowany przez istniejące zespoły Wooda w Norwegii, przy wsparciu jej globalnych ekspertów oraz personelu Gen2 Energy. Zapewni w ten sposób dostawy bezemisyjnej energii odnawialnej do Wielkiej Brytanii oraz reszty Europy.


Działania obu przedsiębiorstw wpisują się w promowane przez norweski rząd poszukiwanie i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Pomimo że Norwegia posiada ogromne złoża ropy i gazu, inwestuje w zieloną energetykę, aby sukcesywnie zmniejszać emisję CO2 i ograniczyć jego wpływ na środowisko. W przyszłości ma to doprowadzić do sytuacji, gdy gospodarka państwa stanie się właściwie zeroemisyjna.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.