• <
escort_980x120_gif_2020

Norwea i Energi Norge połączyły się, tworząc nową organizację zajmującą się energią odnawialną w Norwegii

gm

31.10.2022 16:40 Źródło: vg.no
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Norwea i Energi Norge połączyły się, tworząc nową organizację zajmującą się energią odnawialną w Norwegii

Partnerzy portalu

Norwea i Energi Norge połączyły się, tworząc nową organizację zajmującą się energią odnawialną w Norwegii - GospodarkaMorska.pl

Fuzja została zatwierdzona jednogłośnie podczas nadzwyczajnych, dorocznych spotkaniań w obu firmach jak obie firmy odbyły w tym tygodniu. Nowa organizacja rozpocznie działalność od 1 stycznia 2023 roku.

- Energia odnawialna oferuje fantastyczne możliwości dla Norwegii. Dysponujemy zasobami, technologiami i wiedzą, aby tworzyć miejsca pracy i zielony wzrost w całym kraju w oparciu o energię odnawialną. Najważniejszym zadaniem Fornybar Norge będzie praca nad tym, aby Norwegia wykorzystała te możliwości obiema rękami  – powiedział dyrektor zarządzający Norwea Aslaug Haga.

„Należy wprowadzić więcej licencji związanych z rozwojem wodnej i lądowej energetyki wiatrowej, jak i energii słonecznej. Skończył się czas, w którym dyskutowaliśmy, na jakich technologiach się mamy skupić. Teraz nadszedł czas, zacząć korzystać z wszystkiego, co jest odnawialne – powiedział dyrektor generalny Energi Norge Knut Kroepelien.Fornybar Norge będzie współpracować z innymi organizacjami w dziedzinie energii odnawialnej i sformalizuje to poprzez własne umowy. Dotyczyć to ma początkowo energetyki miejskiej, we współpracy z Klastrem Energii Słonecznej, Norweskim Forum Wodoru, Stowarzyszeniem Małej Energii i Norweskiego Ogrzewania Zdalnego. Firma planuje rozwijać ofertę i trafić z nią do większej liczby organizacji. Chce wykorzystać w tym względzie zarówno zaplecze technologiczne, jak i bogate doświadczenie norweskich instytucji zaangażowanych w rozwój energii odnawialnej. Ma to również służyć nie tylko dbałości o klimat, jak i tworzenia konkurencyjnego przemysłu opartego na ekologicznych podstawach.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.