• <
smartre_2023

Equinor i Hitachi rozpoczynają współpracę w zakresie energetyki morskiej

08.11.2022 21:14
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Equinor i Hitachi rozpoczynają współpracę w zakresie energetyki morskiej

Partnerzy portalu

Equinor i Hitachi rozpoczynają współpracę w zakresie energetyki morskiej - GospodarkaMorska.pl
Equinor

Dwie liczące się firmy na rynku offshore nawiązują współpracę celem rozwoju wytwarzania energii odnawialnej i inicjatyw niskoemisyjnych na całym świecie.

Hitachi Energy dostarczyła Equinor rozwiązania i technologie w zakresie sieci energetycznych dla różnych projektów na Morzu Północnym, takich jak Dogger Bank A, B i C w sektorze brytyjskim oraz platformę do wydobycia gazu ziemnego Troll A dla Norwegii. O tym ostatnim mówi się, że jest prawdopodobnie pierwszym na świecie bezpośrednim systemem linii wysokiego napięcia prądu stałego (High Voltage Direct Current, HVDC) zapewniającym połączenie zasilania z lądu.

- Hitachi Energy od wielu lat jest niezawodnym dostawcą dla Equinor. Ta umowa o współpracy strategicznej jest dowodem wspólnych ambicji zwiększenia naszej konkurencyjności w trwającej transformacji energetycznej. Standaryzacja rozwiązań technicznych będzie kluczem do sukcesu i oczekujemy na jej poprawę wraz z Hitachi Energ” – powiedział wiceprezes wykonawczy ds. projektów, wierceń i zaopatrzenia w Equinor Geir Tungesvik.

- Cieszymy się, że możemy pogłębić naszą wieloletnią relację z jedną z wiodących światowych firm energetycznych i pomóc Equinor osiągnąć cel, jakim jest zerowa emisyjność w połowie XXI wieku  – stwierdził dyrektor zarządzający działu integracji sieci Hitachi Energy Niklas Persson.

Zakres umowy obejmuje pełne portfolio technologii i rozwiązań sieciowych Hitachi. Początkowe obszary zainteresowania będą obejmować opracowanie znormalizowanych projektów bazowych dla systemów przesyłowych linii HVDC i prądu przemiennego w celu podłączenia morskich farm wiatrowych i zakładów produkcyjnych obsługiwanych przez Equinor do kontynentalnych sieci energetycznych.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.