• <

Prezydent Etiopii: Interesuje nas ścisła współpraca z Polską

pc

24.04.2018 16:17 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Prezydent Etiopii: Interesuje nas ścisła współpraca z Polską

Partnerzy portalu

Prezydent Etiopii: Interesuje nas ścisła współpraca z Polską - GospodarkaMorska.pl

Etiopię interesuje ścisła współpraca z Polską, rozszerzenie wymiany handlowej oraz przyciągnięcie polskich inwestycji - mówił we wtorek w Warszawie prezydent Etiopii Mulatu Teshome Wirtu, po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

W trakcie wspólnej konferencji prasowej prezydent Etiopii poinformował, że podczas spotkania z Dudą określono obszary, w których oba kraje mają wspólne interesy. Jak dodał podczas spotkania omawiano możliwość podniesienia na wyższy poziom relacji ekonomicznych pomiędzy obydwoma krajami.

"Etiopię interesuje ścisła współpraca z Polską, rozszerzenie wymiany handlowej, przyciągnięcie polskich inwestycji, transfer technologii i oczywiście współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego" - wskazał Mulatu Teshome Wirtu.

Dziękował też za kroki, jakie podjęła Polska, aby wzmocnić stosunki bilateralne z Etiopią. "Etiopia przykłada wielką wagę do silnych stosunków z Polską" - podkreślił.

Mulatu Teshome Wirtu stwierdził też, że od czasu ubiegłorocznej wizyty w Etiopii prezydenta Dudy "nasze stosunki dyplomatyczne weszły w fazę intensywnego rozwoju i rozszerzania tworząc właściwy klimat dla współpracy gospodarczej i inwestycji".

"Panie prezydencie mamy mocną wiarę w to, że będziemy umacniać nasze historyczne stosunki tworząc wszechstronne stosunki współpracy pomiędzy naszymi krajami dla korzyści naszych obydwu narodów" - podsumował prezydent Etiopii zwracając się do Dudy.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.