pc
Jesteśmy zainteresowani współpracą dwustronną w zakresie produktów i usług o wysokiej wartości dodanej - powiedział w środę szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z ambasadorem Singapuru w Polsce Loo Choon Yong.
"Polski rząd widzi duże możliwości rozwoju współpracy w zakresie wysokich technologii" – mówił podczas środowego spotkania minister Jerzy Kwieciński. Dodał, że jesteśmy zainteresowani współpracą dwustronną zwłaszcza w zakresie produktów i usług o wysokiej wartości dodanej, w sektorach IT, fintech, e-commerce. "Nasz sektor IT jest liderem w regionie Europy Środkowo–Wschodniej z wysoko wykwalifikowanymi inżynierami i dobrymi perspektywami wzrostu" - zaznaczył Kwieciński, cytowany w komunikacie resortu.
Minister inwestycji i rozwoju zachęcał Loo Choon Yong do zwiększenia współpracy inwestorów z Singapuru w Polsce. Duże znaczenie dla jej rozwinięcia mogą mieć planowane w Polsce inwestycje w Centralny Port Komunikacyjny oraz te realizowane w polskich portach morskich. Singapur ma duże doświadczenie w realizacji mieszkalnictwa społecznego, dlatego - zdaniem ministra Kwiecińskiego - doświadczenia ze zrealizowanego tam programu mieszkaniowego mogą być wykorzystane w prowadzonym w Polsce programie Mieszkanie Plus.
Singapur to ważny partner handlowy dla Polski w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).
W tym roku pięciu polskich producentów drobiu uzyskało zezwolenia eksportowe w Singapurze. Polskie firmy regularnie uczestniczą w targach żywności na tamtym rynku. Także w tym roku UE i Singapur zawarły umowę o wolnym handlu (FTA), umowę o ochronie inwestycji i ramowe porozumienie o partnerstwie i współpracy. FTA przyniesie otwarcie rynku singapurskiego na produkty europejskie, w tym spożywcze. To nowa szansa na zwiększenie polskiego exportu. Wejście w życie umowy nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie 2019 r.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
Nie będzie elektrowni jądrowej nad Zatoką Botnicką. Finowie wypowiedzieli umowę Rosjanom
Nowe stanowisko organów podatkowych w kwestii eksploatacji w transporcie międzynarodowym statków z sektora offshore
Co z tą „Orką”? Poselska interpelacja prezentuje wątpliwości wokół transparentności wyboru oferenta
Czarter na podróż – przewóz ładunku do portu przeznaczenia
Zmiany w Zarządzie Energi S.A. Magdalena Kamińska będzie pełnić obowiązki prezesa
MSC przerejestruje statki pod indyjską flagę
Konosament – „Bailment” – jako tajna broń systemu common law
Gospodarka morska ważnym tematem w programach największych partii politycznych