• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Współpraca nauki z biznesem: MAN i Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie

ac

06.07.2021 09:53 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Współpraca nauki z biznesem: MAN i Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie

Partnerzy portalu

Współpraca nauki z biznesem: MAN i Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
Fot. AMS

W piątek 2 lipca Akademia Morska w Szczecinie oficjalnie usankcjonowała współpracę naukowo-biznesową ze spółkami: MAN Truck&Bus Sp. z o.o. oraz GSC Sp. z.o.o. – jednym z przedstawicieli marki MAN w regionie.

Umowa o współpracy zakłada: wzajemną wymianę doświadczeń, wspólne prace nad programami nauczania i szkoleń, programy stażowe dla studentów, wsparcie kadrowe dla firm. Wspólnie z przedstawicielami biznesu chcemy rozwijać dydaktykę w oparciu o realne zapotrzebowanie rynku branży mechanicznej. Dlatego też, z MAN i GSC rozwijamy nowe kierunki Wydziału Mechanicznego AMS – współpracując już intensywnie przy nowo otwieranym kierunku Inżynieria eksploatacji.

Umowa przypieczętowała rozpoczętą już współpracę - do tej pory udało się wyposażyć sale dydaktyczne w pomoce naukowe zapewnione przez GSC, natomiast w nieodległej przyszłości - pierwsi studenci kierunku będą mogli szkolić się w laboratoriach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt MAN: przekroje podzespołów napędowych, jak m.in. skrzynie biegów czy silniki. 

Umowę w imieniu AMS sygnował JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS, ze strony MAN Truck&Bus - Dyrektor ds. Rozwoju Sieci - Adam Bernatowicz, ze strony GSC - wiceprezes spółki, Krzysztof Gibas. 


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.