• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Północna Izba Gospodarcza i Uniwersytet Szczeciński podpisały umowę o współpracy

ac

30.06.2021 11:22 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Północna Izba Gospodarcza i Uniwersytet Szczeciński podpisały umowę o współpracy
Północna Izba Gospodarcza i Uniwersytet Szczeciński podpisały umowę o współpracy - GospodarkaMorska.pl
Fot. mat. prasowe

Możliwość odbywania praktyk przez studentów w firmach zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej, opracowywanie strategii gospodarczych, a także aktywny udział w kształtowaniu dydaktyki uczelni w oparciu o opinie przedsiębiorców i bieżące zapotrzebowanie na szczecińskim i zachodniopomorskim rynku pracy – wspólne plany Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie są bardzo ambitne.

Uczelnia oraz samorząd gospodarczy we wtorek podpisały porozumienie o współpracy.

– Sformalizowaliśmy naszą współpracę oficjalnie, ale współdziałaliśmy już wcześniej. Uniwersytet Szczeciński to największa regionalna uczelnia, posiadająca ogromny potencjał intelektualny, który w połączeniu z kreatywnością i planami naszych przedsiębiorców może przyczyniać się do dynamicznego rozwoju gospodarczego naszego miasta. Szczecin potrzebuje studentów, nasi przedsiębiorcy potrzebują dobrych pracowników i chcą im płacić wysokie wynagrodzenia. Musimy współdziałać, by wszystkie ze stron były zadowolone i zainteresowane współpracą – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego i Izby. Plany i oczekiwania

Porozumienie o współpracy obejmować będzie m.in. współpracę dydaktyczną czy przygotowanie programu praktyk i staży w firmach zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Jak mówi Rektor US prof. dr hab. Waldemar Tarczyński to cenne porozumienie, bo otwiera przed studentami szansę poznania firm, które aktywnie rekrutują w naszym mieście i budują swoje zespoły w oparciu o absolwentów szczecińskich uczelni.

– Styk uczelni i gospodarki jest kluczowy, jesteśmy po to żeby służyć, a ta służba to nie tylko kształcenie przyszłych kadr i pracowników, ale i współpraca z przedsiębiorcami. Północna Izba Gospodarcza jest silnym ogniwem, mamy nadzieję, że nasi studenci nie tylko będą mogli poznawać firmy zrzeszone w Izbie, ale dowiedzą się jak rozpocząć działalność gospodarczą, jak zakładać swoje firmy i je rozwijać – mówi Rektor Tarczyński.  

Współpraca będzie obejmować kierunki specjalistyczne, ale i te o charakterze ogólnym.

– Mamy Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania, gdzie styk z firmami jest bardzo duży. Na tych kierunkach trudno jest działać bez przedsiębiorców. To obszary, które są istotne dla firm i ich współpracowników – dodaje rektor US.

„Absolwenci mogą liczyć na miejsca pracy, które zapewnią im rozwój i dobre wynagrodzenie”

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk ma nadzieję, że studenci Uniwersytetu Szczecińskiego będą chcieli lepiej poznawać firmy ze Szczecina i regionu. Taka współpraca może poskutkować tym, że zdecydują oni na pozostanie i rozwijanie kariery w naszym mieście.

– Współpraca z uczelniami jest ważna dla naszych przedsiębiorców, oni mają przygotowanych wiele doskonałych ofert pracy. Firmy się rozwijają, ale potrzebują do tego młodych, ambitnych i kreatywnych pracowników. Absolwenci mogą liczyć na miejsca pracy, które zapewnią im rozwój i dobre wynagrodzenie. Dobre miejsce pracy to nie tylko Poznań, Wrocław czy Warszawa. Chcemy uświadamiać studentów, że mamy doskonałych przedsiębiorców, którzy bardzo na nich czekają – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

– Mam nadzieję, że aktualne władze Uniwersytetu Szczecińskiego zauważają ogromne pole do współdziałania między Uczelnią, a naszym samorządem gospodarczym. Duża otwartość prof. Waldemara Tarczyńskiego zwiastuje chęć współpracy i zupełnie nowe otwarcie w relacjach Uniwersytetu Szczecińskiego z przedsiębiorcami. Musimy dopasować dydaktykę kształcenia do potrzeb rynku pracy, to stawiamy sobie za główne zadanie – dodaje Jarosław Tarczyński, wiceprezes Izby, a jednocześnie członek Rady Uczelni Uniwersytetu Szczecińskiego. 


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.