• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Współpraca naukowo-biznesowa Akademii Morskiej i Enea

pc

10.10.2017 14:45 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Współpraca naukowo-biznesowa Akademii Morskiej i Enea
Współpraca naukowo-biznesowa Akademii Morskiej i Enea - GospodarkaMorska.pl

ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych.

Partnerstwo biznesowo-naukowe zostało przypieczętowane listem intencyjnym, który 9 października w Akademii Morskiej w Szczecinie podpisali:

  • ze strony Enea Operator Sp. z o.o. – członek zarządu Enea Operator Sp. z o.o. dr hab. prof. US Wojciech Drożdż – Wiceprezes ds. Innowacji i Logistyki,
  • ze strony Akademii Morskiej w Szczecinie – dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AM – JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie.

Jak podkreślali sygnatariusze porozumienia – współpraca jest naturalna dla każdej ze stron: Akademia Morska w Szczecinie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom otoczenia gospodarczego i biznesowego uczelni, Enea Operator sp. z o.o. jest zaś zainteresowany pozyskiwaniem partnerów naukowych, których wiedza i zaplecze badawcze pozwalają udoskonalać rozwiązania stosowane przez firmę w praktyce.

Działając wspólnie, oba podmioty mogą aplikować m.in. o środki na innowacje z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W trakcie współpracy naukowo-biznesowej kluczowym jest, by wyniki pracy naukowej zostały skomercjalizowane i wdrożone do użytku.

– Przygotowując kompleksowo wspólne projekty będziemy w stanie od razu przystępować do ich realizacji – mówił prezes Wojciech Drożdż.

– Wzajemna współpraca to szansa rozwoju dla naukowców, ale też studentów, szczególnie w kontekście wyboru tematów prac magisterskich czy doktorskich – mówił JM Rektor Wojciech Ślączka.

Badania prowadzone dla komercyjnej firmy mogą stać się przedmiotem wielowymiarowych analiz.

Wśród wspólnie podejmowanych tematów na pewno nie zabraknie m.in. morskiej energetyki wiatrowej i off shore’owych farm wiatrowych. – Chcemy być przygotowani na nowe możliwości, jakie będą się w najbliższych latach otwierać przed polską energetyką – podkreślał rektor.

Zaplecze badawcze i doświadczenie naukowców Akademii Morskiej pozwoli współpracować z Eneą również w zakresie rozwiązań ściśle lądowych – kreując innowacyjne rozwiązania wspólnie możemy usprawnić funkcjonowanie sieci energetycznej.

Enea Operator sp. z o.o. odpowiada za dystrybucję energii elektrycznej. Firma zarządza mierzącą ponad 100 000 km siecią energetyczną, za pośrednictwem której dostarcza energię elektryczną do niemal 2,3 mln odbiorców, co roku przyłączając do sieci kilkanaście tysięcy nowych użytkowników. Podstawowym zadaniem Enea Operator jest zapewnienie Klientom ciągłych dostaw energii o wysokich parametrach jakościowych. Spółka podejmując inicjatywy innowacyjne kieruje się dbałością o ciągły rozwój i systematyczne ulepszanie linii i urządzeń dystrybucyjnych stając się nowoczesnym operatorem sieci dystrybucyjnej.

Akademia Morska w Szczecinie kształci wysoko wykwalifikowane kadry dla gospodarki morskiej Polski i Unii Europejskiej w ścisłym powiązaniu z badaniami naukowymi i rozwojem innowacyjnych technologii, we współpracy z gospodarką i społeczeństwem. Misją szkolnictwa Akademii jest również reagowanie na potrzeby otoczenia społecznego uczelni, w tym rynku edukacyjnego i rynku pracy.

SMT_shipping_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.