• <
smartre_2023

Trzebież. Zmodernizowane nabrzeża dostępne dla rybaków

gm

14.11.2022 12:56
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Trzebież. Zmodernizowane nabrzeża dostępne dla rybaków

Partnerzy portalu

Trzebież. Zmodernizowane nabrzeża dostępne dla rybaków - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Zakończyła się modernizacja nabrzeży basenu rybackiego w Trzebieży w województwie zachodniopomorskim. We wtorek 9 listopada w obecności wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka przekazano je oficjalnie do użytku.

9 listopada w Trzebieży oddano do użytku dwa zmodernizowane postojowe nabrzeża rybackie.

Dwa nabrzeża o łącznej długości ponad 185 metrów zyskały nowe pachoły cumownicze, belki odbojowe, stanowiska ratownicze i drabinki wyjściowe. Przebudowano także slip do wodowania i wyciągania z wody jednostek, wykorzystywany głównie przez kutry rybackie. Inwestycja obejmowała także prace czerpalno-refulacyjne na torach podejściowych. Całość kosztowała łącznie ponad 5 milionów złotych.

– Realizujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne, jak pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin, czy przekop Mierzei Wiślanej oraz mniejsze, o charakterze lokalnym. Przykładem takiej inwestycji jest modernizacja nabrzeży rybackich w trzebieskim porcie. Pamiętamy o potrzebach małych ośrodków, w ten sposób dbamy o zrównoważony rozwój całego kraju – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu zakładającego poprawę infrastruktury w małych portach – w Mrzeżynie, Niechorzu, Lubinie i Trzebieży. Poza nowymi nabrzeżami w Trzebieży przebudowano już akże falochron wschodni wraz z umocnienień brzegowym w Mrzeżynie, nabrzeże rybackie w Lubinie i pomost rybacki w Niechorzu. Trwają prace nad drugim falochronem w Mrzeżynie i kolejnym nabrzeżem w Lubinie. Cały projekt ma zostać zakończony w drugim kwartale 2023 i pochłonie łącznie około 45,5 miliona złotych.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.