Zakończyła się modernizacja nabrzeży basenu rybackiego w Trzebieży w województwie zachodniopomorskim. We wtorek 9 listopada w obecności wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka przekazano je oficjalnie do użytku.
9 listopada w Trzebieży oddano do użytku dwa zmodernizowane postojowe nabrzeża rybackie.
Dwa nabrzeża o łącznej długości ponad 185 metrów zyskały nowe pachoły cumownicze, belki odbojowe, stanowiska ratownicze i drabinki wyjściowe. Przebudowano także slip do wodowania i wyciągania z wody jednostek, wykorzystywany głównie przez kutry rybackie. Inwestycja obejmowała także prace czerpalno-refulacyjne na torach podejściowych. Całość kosztowała łącznie ponad 5 milionów złotych.
– Realizujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne, jak pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin, czy przekop Mierzei Wiślanej oraz mniejsze, o charakterze lokalnym. Przykładem takiej inwestycji jest modernizacja nabrzeży rybackich w trzebieskim porcie. Pamiętamy o potrzebach małych ośrodków, w ten sposób dbamy o zrównoważony rozwój całego kraju – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Inwestycja realizowana była w ramach projektu zakładającego poprawę infrastruktury w małych portach – w Mrzeżynie, Niechorzu, Lubinie i Trzebieży. Poza nowymi nabrzeżami w Trzebieży przebudowano już akże falochron wschodni wraz z umocnienień brzegowym w Mrzeżynie, nabrzeże rybackie w Lubinie i pomost rybacki w Niechorzu. Trwają prace nad drugim falochronem w Mrzeżynie i kolejnym nabrzeżem w Lubinie. Cały projekt ma zostać zakończony w drugim kwartale 2023 i pochłonie łącznie około 45,5 miliona złotych.
Rumunia pomogła wyeksportować w ubiegłym roku 12 mln ton zbóż z Ukrainy
Radny PiS domaga się wyjaśnień w sprawie rewitalizacji Opływu Motławy
O nowoczesnych rozwiązaniach cyfrowych dla polskiego transportu
Czy nowe przepisy w zakresie prawa pierwokupu w portach będą faktycznie tak problematyczne? Wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem
Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka
Ewolucja branży morskiej – rozmowa z Andrzejem Smoleńskim