• <

Bremerhaven – statek zdryfował i przewrócił dźwig

jm

10.07.2023 22:05
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Bremerhaven – statek zdryfował i przewrócił dźwig

Partnerzy portalu

Fot. Bremen Polizei

W niedzielę wieczorem doszło do wypadku w niemieckim porcie Bremerhaven. Statek, który zerwał się z cum, uderzył w nabrzeże i przewrócił dźwig.

Pechowym statkiem był najprawdopodobniej (nie zostało to potwierdzone oficjalnie) 227-metrowy samochodowiec Don Quijote. Statek zerwał się z cum około godziny 21 – według doniesień mogło dojść do awarii infrastruktury, bo od nabrzeża oderwała się jedna z dalb cumowniczych. Jednostka zdryfowała po basenie portowym, uderzając w końcu w nabrzeże należące do stoczni Lloyd Werft i przewracając stojący tam dźwig. Do wypadku doszło przy bardzo złej pogodzie – nad portem przechodziła burza, wiał wiatr o sile szacowanej na 25 węzłów.

Don Quijote został już zabezpieczony i powrócił na docelowe miejsce cumowania. Nie podano jeszcze, czy statek został poważnie uszkodzony.

W Bremerhaven trwa natomiast ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. Nikomu nic się nie stało, ale naprawa szkód materialnych na nabrzeżu będzie kosztowna, choć nie obliczono jeszcze przybliżonej kwoty.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.