• <
smartre_2023

Zatonął pływający dok, wraz z nim statki i dźwigi [WIDEO]

jm

09.12.2022 21:45
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zatonął pływający dok, wraz z nim statki i dźwigi [WIDEO]

Partnerzy portalu

Zatonął pływający dok, wraz z nim statki i dźwigi [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

W porcie Montevideo w Urugwaju zatonął pływający dok, wraz z nim trzy statki i dwa dźwigi. Nikomu nic się nie stało.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze ustalone. Wiadomo jednakże, że pływający dok firmy żeglugowej Tsakos zaczął nabierać wody od strony dziobu i przechylił się. Ricardo Della Santa, kapitan portu, wyjaśnił, że z tego powodu przesunęły się, a w rezultacie zawaliły dźwigi pracujące na każdej z burt doku. Jeden z nich najprawdopodobniej przeciął podczas upadku kabel zasilający zapory, co „uniemożliwiło zaporze włączenie pomp do naprawienia sytuacji, w wyniku czego zapora została całkowicie zalana”.

W czasie wypadku w doku znajdowało się pięć statków rybackich. Na trzech z nich prowadzone były prace dotyczące zanurzonej części kadłuba. To spowodowało, że również one zostały częściowo zatopione – wyjaśnił Della Santa. Dwie pozostałe jednostki utrzymały się na powierzchni i zostały „usunięte z doku”.

Urugwajskie media podają za Narodową Administracją Portów, że żadnemu z pracowników nic się nie stało, aczkolwiek 40 z nich ewakuowali strażacy i inne osoby udzielające pomocy.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.