• <
smartre_2023

Francuski okręt skonfiskował ponad 4,5 ton kokainy

jm

09.12.2022 22:01
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Francuski okręt skonfiskował ponad 4,5 ton kokainy

Partnerzy portalu

Francuski okręt skonfiskował ponad 4,5 ton kokainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Marine Nationale

Brazylijski statek przewożący ponad 4,6 ton kokainy przeznaczonej na europejski rynek został przechwycony przez francuską marynarkę wojenną. Była to część akcji Europolu wymierzonej w szlaki transportu narkotyków między Ameryką Południową a Europą.

4,6 ton kokainy, jakie znaleziono na brazylijskiej jednostce, ma rynkową wartość około 360 milionów dolarów. Narkotyki udało się przechwycić dzięki wspólnym działaniom wywiadowczym Europolu, NAOC-N (Maritime Analisys and Operation Center – Narcotics) oraz służbami z Brazylii, Francji, USA i Wielkiej Brytanii.

Gospodarka Morska
Fot. Marine Nationale


21-metrowy statek pod brazylijską banderą był obserwowany od momentu opuszczenia Ameryki Południowej. Jednostka zmierzała do Europy, ale zdecydowano o jej przejęciu około 400 mil od Sierra Leone. Do akcji wyznaczono francuski okręt Tonnere. Francuzi zwodowali szybkie łodzie Zodiak, które otoczyły brazylijską jednostkę. W akcji brały także udział helikoptery startujące z Tonnere. Przechwycone narkotyki zostały zniszczone, zaś obywatele Brazylii będący na pokładzie jednostki zatrzymani.

Europol poinformował, że trwa dochodzenie „w celu zidentyfikowania zaangażowanych grup przestępczych po obu stronach Oceanu Atlantyckiego”.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.