• <

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

gm

19.11.2022 12:53 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Partnerzy portalu

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.

Belgijska prokuratura poinformowała, że w ubiegłym roku w porcie w Antwerpii zarekwirowano 90 ton kokainy o wartości prawie 5 mld euro, czyli największą ilość tego narkotyku, jaka została przejęta w miastach w Europie.

Dziennik powiadomił, że kokaina musi być przechowywana w magazynach, ponieważ spalarnie nie mogą sobie poradzić z jej utylizowaniem.

"Prokurator z Antwerpii Franky De Keyser wszczął alarm już kilka tygodni temu, podkreślając, że masa kokainy jest już tak duża, że gangi mogą wpaść na pomysł, aby próbować odzyskać zarekwirowany towar" – czytamy w gazecie.

Burmistrz miasta Bart De Wever zwrócił się o pilną interwencję w tej sprawie do ministra sprawiedliwości Vincenta Van Quickenborne'a.

"Belgia to mały kraj słynący z frytek, czekolady i unijnej biurokracji, ale teraz zyskuje reputację europejskiego centrum handlu kokainą" – napisał brytyjski tygodnik "Economist".

Francuski dziennik "Le Monde" podkreślił, że przestępczość narkotykowa to nie tylko problem Antwerpii, ale Belgia może się stać "narko-państwem". Gazeta przypomniała o morderstwach, porwaniach i groźbach, które są w tym kraju konsekwencją walk rywalizujących ze sobą przestępców narkotykowych.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.