• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

5 ton kokainy wyłowione z Morza Karaibskiego

jb

09.12.2022 11:12 Źródło: Koninklijke Marine

Partnerzy portalu

5 ton kokainy wyłowione z Morza Karaibskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. social media

W ubiegłym tygodniu załoga statku patrolowego Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej, HNLMS Holland, przejęła potężną ilość narkotyków. Nie były potrzebne żadne pościgi, strzały ostrzegawcze ani abordaże. Wystarczyło wyciągnąć z wody 5 ton kokainy.

Samolot patrolowy Holenderskiej Straży Przybrzeżnej Karaibów (DCCG) zauważył unoszące się na wodzie bele. Załoga statku Holland skierowała się we wskazane miejsce w celu zbadania sprawy. W akcji brał również udział śmigłowiec amerykańskiej straży przybrzeżnej. Ekipa łodzi przechwytującej ustaliła, że ​​natknięto się na ogromny ładunek kokainy, unoszący się na pełnym morzu i czekający na odbiór.

Nie było podejrzanych, więc nie było też żadnych aresztowań. Narkotyki zostały wciągnięte na pokład i przekazane Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych w celu utylizacji.

To czwarte przechwycenie na koncie statku Holland, od kiedy rozpoczął swoją służbę na Karaibach w kwietniu br. W poprzednich trzech akcjach skonfiskowano około 1600 kilogramów narkotyków.

W operacjach antynarkotykowych Królewska Holenderska Marynarka Wojenna współpracuje z Holenderską Strażą Przybrzeżną Karaibów i Strażą Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, w zależności od jurysdykcji.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.