• <
smartre_2023

Holenderska straż przybrzeżna otrzyma wsparcie do akcji SAR

04.11.2022 15:48
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Holenderska straż przybrzeżna otrzyma wsparcie do akcji SAR

Partnerzy portalu

Holenderska straż przybrzeżna otrzyma wsparcie do akcji SAR - GospodarkaMorska.pl
Bristow Group

Świadcząca usługi w branży śmigłowcowej firma Bristow Group rozpoczyna 10-letnią współpracę z holenderską strażą przybrzeżną (Kustwacht Nederland). W jej ramach dostarczy formacji śmigłowce przeznaczone do niesienia pomocy w ramach operacji ratunkowych (Search and Rescue, SAR ) na morzu.

Dzisiejszy dzień to ważny moment dla nas wszystkich w Bristow. To ogromny zaszczyt być wybranym do świadczenia tej kluczowej usługi ratowania życia, ponieważ korzystamy z naszego niezrównanego doświadczenia w dostarczaniu SAR dla rządów na całym świecie” – powiedział starszy wiceprezes Bristow Alan Corbett.

Na lotniskach Den Helder i Midden Zeeland oficjalnie uruchomiono dwie nowe, specjalnie zaprojektowane bazy SAR, gotowe do wykonywania zadań w każdych warunkach. W każdej z nich znajduje się wyposażony we wciągarkę śmigłowiec AW189, a jego personel stanowią doświadczeni inżynierowie i zespoły wsparcia naziemnego. Firma Bristow zapewni również zapasowy samolot, zapewniając ciągłość służby związanej z ratowaniem życia. Jego załogę stanowią dwaj piloci, operatorzy wyciągarek oraz pielęgniarką SAR – jest również wyposażony w ergonomiczne stanowiska medyczne zaprojektowane na zamówienie, dając pielęgniarce SAR odpowiednie zaplecze do zapewnienia pilnej opieki medycznej podczas lotu, dodał Bristow. Oprócz reagowania na sytuacje kryzysowe, firma Bristow zapowiedziała, że nowe zespoły SAR,są również przeszkolone i przygotowane do wspierania holenderskiej straży przybrzeżnej w innych zadaniach, takich jak reagowanie w następstwach katastrof, oraz transportu Morskiej Grupy Reagowania Kryzysowego (Maritime Incident Response Group, MIRG).

Holenderska straż przybrzeżna poinformowała, że nowe śmigłowce przejmą zadania obecnych śmigłowców Dauphin NHV. Nowe jednostki są większe, zdolne do pomieszczenia 19 osób, dzięki czemu będą mogły skuteczniej nieść pomoc osobom w potrzebie na morzu.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.