• <
siemens_gamesa_2022

Z Marsylii wypłynął statek z pomocą humanitarną i materiałami do odbudowy Ukrainy

gm

29.09.2022 12:43 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Z Marsylii wypłynął statek z pomocą humanitarną i materiałami do odbudowy Ukrainy

Partnerzy portalu

Z Marsylii wypłynął statek z pomocą humanitarną i materiałami do odbudowy Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pascal Bredel / MarineTraffic.com

Statek z 1000 ton pomocy humanitarnej i materiałami do odbudowy infrastruktury Ukrainy wypłynął z Marsylii do Rumunii. Według władz francuskich to najważniejszy konwój humanitarny od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Ładunek statku Aknoul, wyczarterowanego przez armatora CMA CGM, zawiera m.in. 60 tys. racji żywnościowych, 25 ton sprzętu medycznego i osiem jednostek pływających. Jest również sprzęt przeznaczony do odbudowy kraju, elementy mostów, sprzęt ratowniczy oraz 15 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Statek wypłynął z Marsylii w środę po południu. Przybycie jednostki do Konstancy zaplanowano na 4 października. Ładunek trafi następnie do centrum pomocy humanitarnej w Suczawie, niedaleko granicy rumuńsko-ukraińskiej. Później powinien zostać przetransportowany do Kijowa, Odessy, Charkowa i Stryja.

"To będzie największa akcja humanitarna, jaką kiedykolwiek przeprowadzono" - oświadczyła minister spraw zagranicznych Francji Catherine Colonna.

"Transport pokazuje, że wojna nie hamuje solidarności między Odessą a Marsylią, miastami partnerskimi" – stwierdziła prezes stowarzyszenia Marseille-Odessa Natalia Dobrynska.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.