• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

US Navy deklaruje gotowość pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów NS 1 i 2

gm

28.09.2022 22:32 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo US Navy deklaruje gotowość pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów NS 1 i 2

Partnerzy portalu

US Navy deklaruje gotowość pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów NS 1 i 2 - GospodarkaMorska.pl

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy) gotowa jest udzielić pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów Nord Stream 1 i 2 - zapewniła w środę kapitan Tamara Lawrence, rzeczniczka sił amerykańskiej marynarki w Europie i Afryce.

"Znamy raporty dotyczące wycieków z gazociągów Nord Stream. Jesteśmy gotowi dostarczyć wsparcia i pomocy w ścisłej współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami, jeśli okaże się to konieczne" - oznajmiła Lawrence w oświadczeniu.

W poniedziałek prowadzące z Rosji do Niemiec gazociągi Nord Stream 1 i 2 zostały przerwane w trzech miejscach w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm. Władze Danii przekazały, że przyczyną były celowe działania, a w pobliżu rurociągów doszło do wybuchów.

Zdaniem ekspertów uszkodzenie rurociągów Nord Stream na głębokości 70 metrów, to trudna i złożona operacja, dlatego należy założyć, że stoi za nią państwo i kompetentne siły zbrojne, zaś sprawcą sabotażu może być Rosja, która posiada wszelkie zdolności do przeprowadzenia takiego ataku


Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.