• <
smartre_2023

Prom Wawel prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej

gm

22.01.2023 18:13 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Prom Wawel prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej

Partnerzy portalu

Prom Wawel prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej - GospodarkaMorska.pl
Wawel w Porcie Gdynia, fot. GospodarkaMorska.pl

Prom Wawel, który sobotę uszkodził kadłub w trakcie manewrów na obrotnicy przy nabrzeżu Westerplatte, prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej – przekazał PAP przedstawiciel właściciela jednostki.

Rzecznik prasowy PŻB S.A. – Polferries Michał Arciszewski powiedział PAP w niedzielę, że specjaliści techniczni pracują już przy uszkodzonym poszyciu. "Kapitan jednostki złożył już też raport ze zdarzenia. Tak jak informowaliśmy, przynajmniej do wtorku prom jest zatrzymany, ale prawdopodobnie ten postój zostanie przedłużony. O konkretach będziemy informowali po weekendzie" – wyjaśnił.

W sobotę około południa poszycie kadłuba promu Wawel uległo uszkodzeniu podczas wykonywania manewrów na obrotnicy w porcie w Gdańsku. Nie było ryzyka nabierania przez statek wody, ponieważ uszkodzenie powstało kilka metrów ponad linią wody. Jednostka prawdopodobnie została zepchnięta na nabrzeże przez silny wiatr. Na pokładzie było ok. 150 pasażerów. Wszyscy bezpiecznie opuścili statek. Zabezpieczono także ładunek przewożony na pokładzie jednostki.

Prom Wawel został zbudowany w 1980 roku w szwedzkiej stoczni w Malmö. W roku 1989 jednostka została przebudowana w stoczni w Bremerhaven, z kolei w 2004 roku zostały przeprowadzone na niej prace dostosowawcze do potrzeb Polferries. Wawel może przewieźć jednorazowo 1000 pasażerów.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.