• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 78-100 Kołobrzeg, Portowa 41
  • Telefon: 94 35 52 102
  • E-mail: info@polferries.pl

Udostępnij

Polska Żegluga Bałtycka S.A. to polski armator promowy, którego jednostki pływają pod kultową marką Polferries od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią.

Linie ładunkowe jednostek umożliwiają przewóz aut ciężarowych i osobowych. Co roku promy Polferries zapełniają się setkami tysięcy pojazdów na trasach pomiędzy Polską a Szwecją.

Górne pokłady poszczególnych jednostek oferują liczne atrakcje, w tym m.in. restauracje, kasyno, bary, kafeterie, sklepy. Polferries każdego sezonu przygotowuje swoim klientom wiele rejsów tematycznych i wycieczek w kierunkach skandynawskich. Potencjał wybranych promów pozwala również na zaplanowanie firmowych wydarzeń. Duże przestrzenie sprzyjają organizacji konferencji, szkoleń, spotkań i integracji pracowników. Oferta jest skierowana do firm, instytucji, grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych. Promy Polferries pływają z Gdańska i Świnoujścia do Nynäshamn i Ystad. Armator zapewnia niezapomniane chwile w urokliwych okolicznościach, dbając o najwyższy standard obsługi pasażerów.

Pełna oferta na www.polferries.pl

Kontakt do działów firmy

Infolinia +48 22 230 2222 (poniedziałek – piątek 8:00-18:00, sobota 8:00-16:00)

Terminale Promowe

ŚWINOUJŚCIE - Biuro Obsługi Armatorskiej Polferries
ul. Dworcowa 1
72-606 Świnoujście
e-mail: pax.swinoujscie@polferries.pl

GDAŃSK - Biuro Obsługi Armatorskiej Polferries
ul. Mjr. Sucharskiego 70,
80-601 Gdańsk
e-mail: pax.gdansk@polferries.pl

YSTAD – Polferries AB (obsługa również w języku polskim)
Bornholmsgatan 8D
271 39 Ystad
e-mail: pax.ystad@polferries.se

NYNASHAMN - Polferries AB (obsługa również w języku polskim)
Färjeterminalen, Nynäsvägen 2B
149 30 Nynäshamn
e-mail: pax.nynashamn@polferries.se

Eventy firmowe, konferencje, sprzedaż B2B

WARSZAWA - Morskie Biuro Podróży
ul. Chałubińskiego 8,
00-613 Warszawa
tel. +48 22 230 2223
e-mail: mbp.warszawa@polferries.pl

KOŁOBRZEG - Dział Sprzedaży
tel. +48 94 35 52 117
+48 691 800 759

Biuro Armatora

Polska Żegluga Bałtycka S.A.
ul. Portowa 41,
78-100 Kołobrzeg
tel.: +48 94 35 52 102
e-mail: info@polferries.pl


Filmy

  • O kierunkach dalszego rozwoju portowego systemu informatycznego PCS oraz powiązanym z nim cyberbezpieczeństwie rozmawiali przedstawiciele branży portowej podczas „Konferencji PCS. Transport, spedycja, logistyka w oparciu o nowoczesne narzędzia informatyczne”.

  • Dzięki nowemu, większemu promowi Stena Line będzie mogła przewozić między Karlskroną i Gdynią jeszcze więcej pojazdów. Stena Ebba właśnie oficjalnie dołączyła do floty, a w zeszłym tygodniu na specjalnej uroczystości w Szwecji otrzymała swoje imię.

  • Rozmowy o „zielonej" energii, budowie offshore na Bałtyku i udziale polskiego local content, współpracy stoczni i armatorów, a także o finansowaniu branży morskiej, były częścią drugiego Rejsu z GospodarkaMorska.pl, który odbył się na promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Częścią konferencji na morzu stało się wręczenie Latarni Gospodarki Morskiej firmom, które internauci docenili za osiągnięcia w branży. Podczas trzydniowego wydarzenia nie zabrakło dostojnych jubileuszów: 70-lecia MSR „Gryfia" ze Szczecina i Famoru z Bydgoszczy. W naszym rejsie udział wzięło blisko 150 osób. Do zobaczenia za rok!

  • W poniedziałek 24 stycznia w Szczecinie na konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” zebrali się reprezentanci gospodarki morskiej, szczególnie Pomorza Zachodniego. Ważnym tematem podczas dyskusji były kwestie dotyczące nowych promów dla polskich armatorów.

  • Na temat rozwoju Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (PŻB - Polferries) i nowych promów, była mowa podczas konferencji prasowej na promie Nowa Star w Terminalu Promowym w Gdańsku. Udział w poniedziałkowym (10.01) wydarzeniu wziął wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Andrzej Madejski oraz poseł na Sejm RP - Czesław Hoc. – To co za chwilę będzie się działo w gospodarce morskiej jest dla nas niezwykle istotne i stanowi priorytet naszego rządu – powiedział wiceminister.

  • Pierwszy Rejs z GospodarkaMorska.pl przeszedł do historii. W spotkaniu branży, któremu towarzyszyły emocjonujące debaty nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że toczyło się na... promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Konferencja na morzu miała miejsce w dniach 25-27 października i rozpoczęła się po wypłynięciu z Terminala Promowego Westerplatte Portu Gdańsk do szwedzkiego Nynäshamn.

  • Kolejne próbne cumowanie promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyło się w Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia. Tym razem pomyślną próbę odbył prom Wawel.

Opis dodatkowy

prom, promy, rejsy pasażerskie

Dziękujemy za wysłane grafiki.