• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 78-100 Kołobrzeg, Portowa 41
  • Telefon: 94 35 52 102
  • E-mail: info@polferries.pl

Udostępnij

Polska Żegluga Bałtycka S.A. - polski armator promowy, którego jednostki pływają pod kultową marką Polferries od 1976 roku. Spółka posiada pięć promów, które łączą Polskę ze Skandynawią, kursując na liniach: Świnoujście – Ystad (Cracovia, Mazovia, Baltivia) oraz Gdańsk – Nynäshamn (Nova Star, Wawel). Główną działalnością jest przewóz osób oraz towarów drogą morską pomiędzy Polską a Szwecją. Armator organizuje również wyjazdy konferencyjne, integracyjne, szkoleniowe, a także wyjazdy turystyczne do najciekawszych miejsc w Skandynawii.

Oferta

Polska Żegluga Bałtycka SA w Kołobrzegu, największy polski armator i operator promowy, występujący pod marką POLFERRIES, eksploatuje cztery promy operujące na czterech liniach:
1. m/f "Scandinavia" na linii Gdańsk - Nynäshamn (Szwecja),
2. m/f "Baltivia" na linii Gdańsk - Nynäshamn (Szwecja),
3. m/f "Pomerania" na linii Świnoujście - Kopenhaga
4. m/f "Pomerania" w sezonie letnim na linii Świnoujście - Ronne (Bornholm),
5. m/f "Wawel" na linii Świnoujście - Ystad

Polska Żegluga Bałtycka SA dysponuje siecią własnych Morskich Biur Podróży w największych miastach Polski - Warszawie, Szczecinie i Gdyni. Oferują one nie tylko bilety promowe linii Polferries, lecz także bilety innych przewoźników promowych. Firma współpracuje z wieloma europejskimi biurami podróży, szczególnie z krajów skandynawskich.

Promy Polferries oferują bezpieczną i wygodną żeglugę, tradycyjną dobrą kuchnię, możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów, a to wszystko przy wspaniałej atmosferze stworzonej przez profesjonalną i kompetentną obsługę.
W dniu 17 maja 2004 r. w XIV Edycji Konkursu Na Najlepsze Produkty i Usługi, Polska Żegluga Bałtycka SA otrzymała prestiżowe wyróżnienie - Polskie Godło Promocyjne "TERAZ POLSKA" w kategorii "promowe przewozy pasażerskie i ładunkowe".

Dzisiaj promy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. obsługujące połączenia ze Skandynawią są jednostkami nowoczesnymi, bezpiecznymi i cenionymi przez naszych klientów pasażerskich i ładunkowych.

Kontakt do działów firmy

Infolinia +48 22 230 2222

Terminale Promowe

ŚWINOUJŚCIE - Biuro Obsługi Armatorskiej Polferries

ul. Dworcowa 1

72-606 Świnoujście

e-mail: pax.swinoujscie@polferries.pl

GDAŃSK - Biuro Obsługi Armatorskiej Polferries

ul. Mjr. Sucharskiego 70,
80-601 Gdańsk

e-mail: pax.ystad@polferries.se

Eventy firmowe, konferencje, sprzedaż B2B

WARSZAWA - Morskie Biuro Podróży

ul. Chałubińskiego 8,
00-613 Warszawa
tel. +48 22 230 2223
e-mail: mbp.warszawa@polferries.pl

KOŁOBRZEG - Dział Sprzedaży

tel. +48 94 35 52 117

Biuro Armatora

Polska Żegluga Bałtycka S.A.

ul. Portowa 41,
78-100 Kołobrzeg
tel.: +48 94 35 52 102
e-mail: info@polferries.pl

Filmy

  • W poniedziałek 24 stycznia w Szczecinie na konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” zebrali się reprezentanci gospodarki morskiej, szczególnie Pomorza Zachodniego. Ważnym tematem podczas dyskusji były kwestie dotyczące nowych promów dla polskich armatorów.

  • Na temat rozwoju Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (PŻB - Polferries) i nowych promów, była mowa podczas konferencji prasowej na promie Nowa Star w Terminalu Promowym w Gdańsku. Udział w poniedziałkowym (10.01) wydarzeniu wziął wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Andrzej Madejski oraz poseł na Sejm RP - Czesław Hoc. – To co za chwilę będzie się działo w gospodarce morskiej jest dla nas niezwykle istotne i stanowi priorytet naszego rządu – powiedział wiceminister.

  • Pierwszy Rejs z GospodarkaMorska.pl przeszedł do historii. W spotkaniu branży, któremu towarzyszyły emocjonujące debaty nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że toczyło się na... promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Konferencja na morzu miała miejsce w dniach 25-27 października i rozpoczęła się po wypłynięciu z Terminala Promowego Westerplatte Portu Gdańsk do szwedzkiego Nynäshamn.

  • Kolejne próbne cumowanie promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyło się w Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia. Tym razem pomyślną próbę odbył prom Wawel.

Opis dodatkowy

prom, promy, rejsy pasażerskie

Dziękujemy za wysłane grafiki.