• <
Baltexpo2023_duży

Nieszczęśliwy wypadek. Turystka straciła rękę w wyniku ataku rekina. Pomyliła go z... tuńczykiem

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Nieszczęśliwy wypadek. Turystka straciła rękę w wyniku ataku rekina. Pomyliła go z... tuńczykiem

Partnerzy portalu

W egipskim kurorcie Dahab nad Morzem Czerwonym w wyniku ataku rekina turystka straciła rękę. Prawdopodobnie pomyliła niebezpiecznego drapieżnika z tuńczykiem, informują w czwartek media lokalne. Minister środowiska Egiptu Jasmin Fuad potwierdziła, że plaża w Dahabie została zamknięta.

Do ataku rekina doszło w miejscowości oddalonej o 85 km od Szarm el-Szejk na Półwyspie Synaj, gdzie młoda Egipcjanka wraz ze swoim przyjacielem pływali przy hotelowej plaży. Według naocznych świadków rekin ugryzł kobietę, następnie szybko wyciągnięto ją z wody i zabrano do szpitala, gdzie amputowano jej lewe ramię. Jej stan został później określony jako stabilny - podaje "Egypt Independent".

Na jedynym dostępnym nagraniu wideo widać kilku mężczyzn niosących nieprzytomną ofiarę i słychać inną Egipcjankę, będącą świadkiem zdarzenia, która mówi, że "wszyscy myśleli, że to tuńczyk".

"Nawet pracownicy hotelu uspokajali nas, mówiąc, że to tylko tuńczyk" - relacjonuje.

Miejscowi mieszkańcy próbowali schwytać rekina, ale bezskutecznie.

Obywatel Rosji zginął w czerwcu na oczach świadków w pobliżu plaży w kurorcie Hurghada nad Morzem Czerwonym. Turyści mogli z przerażeniem obserwować z brzegu, jak zwierzę zraniło mężczyznę, zanim wciągnęło go pod wodę. Towarzyszącej mu dziewczynie udało się uciec.

W pobliżu Hurghady w lipcu 2022 r. dwie kobiety zginęły w wyniku ataków rekinów, a do ataków doszło w miejscach oddalonych od siebie o 600 metrów.

Hurghada wraz z Szarm el-Szejk to jedne z najpopularniejszych wśród Polaków miejsc spędzania letnich i zimowych wakacji. W ciągu minionych 30 lat intensywnego wykorzystywania egipskiego wybrzeża Morza Czerwonego na potrzeby turystyki zarejestrowano 30 niesprowokowanych ataków rekinów, w wyniku których zginęło dziewięć osób - podaje Międzynarodowy Spis Ataków Rekinów (ISAF).(PAP)

baj/ mms/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.