• <

Statki zderzyły się w porcie, przewróciły portowe urządzenia

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Statki zderzyły się w porcie, przewróciły portowe urządzenia

Partnerzy portalu

Fot. Vung Tau Port Authority

Do zderzenia dwóch jednostek doszło w porcie Cai Mep w południowym Wietnamie. Manewrujący kontenerowiec uderzył w zacumowany masowiec, a ten z kolei przewrócił w portowe urządzenia przeładunkowe.

Do wypadku doszło 14 lipca. Kontenerowiec Wan Hai A02, który dopiero w kwietniu wszedł do eksploatacji, wpłynął do kompleksu portowego Cai Mep w południowym Wietnamie kończąc rejs ze Stanów Zjednoczonych przez Chiny. 335-metrowy statek manewrował na rzece Thi Vai przy kiepskich warunkach atmosferycznych. W pewnym momencie kontenerowiec zetknął się rufą z zacumowanym przy nabrzeżu terminalu Interflour Cai Mep 228-metrowym masowcem Vassos 2. Ten z kolei siłą uderzenia został wepchnięty w głąb terminalu. W wyniku tego zawalił się 150-metrowy odcinek systemu przenośników ładunkowych i urządzeń ssących do rozładunku zbóż i mąki. Co więcej, część systemu przewróciła się na barkę rzeczną stacjonującą nieopodal.

Choć trwają jeszcze niezbędne inspekcje, to wygląda na to, że same statki nie odniosły poważnych uszkodzeń. Na zdjęciach widać niewielkie wgniecenia w rufie Wan Hai A02. Nie wiadomo jeszcze jakie były dokładne przyczyny wypadku i jak wpłynie on na funkcjonowanie portu.


Fot. Vung Tau Port Authority
Vung Tau Port Authority
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.