• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Partnerzy portalu

Konieczne jest bezwzględne zwalczanie gangów organizujących przewóz nielegalnych imigrantów - powiedział we wtorek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, komentując tragiczny wypadek na kanale La Manche, w którym zginęło co najmniej pięć osób.

"Musimy walczyć z przestępcami wykorzystującymi desperackie pragnienie ludzi przedostania się do nas. Trzeba powstrzymywać napływ nielegalnych imigrantów, bo stanowi obciążenie dla naszego systemu. Wszyscy muszą wiedzieć, że jeśli znajdą się w Wielkiej Brytanii nielegalnie, nie będą mogli zostać" - powiedział premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Sunak odniósł się do tragicznego wypadku, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na kanale La Manche. Zginęło w nim co najmniej pięcioro imigrantów, w tym 7-letnia dziewczynka. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Wimereux na północy Francji. Przedstawiciel lokalnych władz poinformował, że łódź ze 112 migrantami osiadła mieliźnie i wywróciła się. Uratowano 47 osób, z których cztery przewieziono do szpitala, a ponad 50 osób zdecydowało się kontynuować przeprawę.

"Jestem przekonany, że walcząc z przestępcami wysyłającymi ludzi w tak niebezpieczną podróż, ocalimy wiele istnień" - podkreślił brytyjski premier. (PAP)

gkc/ kos/ dsk/ godl/

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.