• <
BOTA_2023

Japoński kontenerowiec pogubił kontenery na Atlantyku

jm

13.01.2022 22:50
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Japoński kontenerowiec pogubił kontenery na Atlantyku

Partnerzy portalu

Japoński kontenerowiec pogubił kontenery na Atlantyku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Peter Loffler / VesselFinder.com

One Network Express podało, że jeden z zarejestrowanych w Japonii statków linii zgubił kontenery podczas rejsu. Na jednostce Madrid Bridge doszło do zawalenia się stosu kontenerów podczas przeprawy przez Atlantyk.

Madrid Bridge wyruszył z Azji w grudniu, by przez Kanał Sueski i Morze Śródziemne przedostać się na Atlantyk i popłynąć do Nowego Jorku. 7 stycznia doszło jednak do wypadku – na statku zawalił się stos kontenerów, w wyniku czego nieznana ich ilość wypadła za burtę. Obsługująca One Network Express firma WK Webster podała, że jednostka zgubiła przynajmniej 30 kontenerów, późniejsze doniesienia mediów mówią jednak, że może być ich znacznie więcej. Analitycy WK Webster starają się ustalić wielkość strat.

Nie podano dokładnej lokalizacji, w której doszło do wypadku, ale informacje z systemu AIS pokazują, że Madrid Bridge płynął w południowej części Oceanu Atlantyckiego kursem zachodnim, po czym zwolnił i zwrócił się na południe, co pozwala sądzić, że natknął się na sztorm. Jednocześnie statek miał płynąć powoli, żeby w miarę możliwości ominąć kongestie w Nowym Jorku i New Jersey. Obecnie wejście statku do portu zostało przesunięte o trzy dni na 20 stycznia.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.