• <
siemens_gamesa_2022

Kontenery podróżują dwa razy dłużej niż przed pandemią

mj

10.01.2022 14:30
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kontenery podróżują dwa razy dłużej niż przed pandemią

Partnerzy portalu

Kontenery podróżują dwa razy dłużej niż przed pandemią - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Ta sama trasa, dwa razy dłuższy czas dostawy. Kontenery potrzebują teraz dwa razy więcej czasu by dotrzeć do miejsca dostawy niż przed pandemią.

Firma Flexport z San Francisco zajmuje się śledzeniem terminowości frachtu oceanicznego. Opublikowane przez nią dane pokazują, że kontenery potrzebują obecnie znacznie więcej czasu na dotarcie do docelowego odbiorcy.

Średni czas dostawy kontenera przez Pacyfik na wschód w 2019 roku wynosił 45-50 dni. Pomiar z 2 stycznia 2022 roku pobił jednak wszelkie rekordy i wyniósł 110 dni. Transport z Azji do Europy przed pandemią trwał 55-60 dni, podczas kiedy 2 stycznia czas ten wynosił 108 dni.

Analitycy Sea-Intelligence podają, że ten olbrzymi wzrost czasu transportu prowadzi do równie dużego wzrostu zapotrzebowania na kontenery, bo każdy kontener jest po prostu zajęty przez dłuższy niż poprzednio czas.

Nie dość, że sama podróż kontenerów trwa dłużej, to znacznie więcej z nich łapie znaczące opóźnienia w dostawie. Przed pandemią ten współczynnik wynosił 2 proc., w chwili obecnej wzrósł do 11 proc

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.