• <
siemens_gamesa_2022

Antwerpia i Brugia się łączą. Powstanie największy port kontenerowy w Europie

jm

10.01.2022 21:36
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Antwerpia i Brugia się łączą. Powstanie największy port kontenerowy w Europie

Partnerzy portalu

Antwerpia i Brugia się łączą. Powstanie największy port kontenerowy w Europie - GospodarkaMorska.pl
Port w Antwerpii

Belgijski urząd ds. konkurencji zatwierdził w poniedziałek połączenie portów w Antwerpii i Brugii. Dzięki tej decyzji powstanie Port of Antwerp-Bruges, największy port kontenerowy w Europie.

Komisja ds. konkurencji badała, co planowane połączenie obu portów w Port of Antwerp-Bruges oznaczałoby dla konkurencji - informuje dziennik „Het Nieuwsblad”.

W poniedziałek ostatecznie uznano, że "koncentracja nie grozi żadnymi konsekwencjami, które stałyby na drodze do wydania zgody".

Antwerpia jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla tranzytu chemikaliów, podczas gdy port w Brugii służy do transportu samochodów i skroplonego gazu ziemnego. Jak informuje „HN”, badania wykazały, że obie jednostki dobrze się uzupełniają.

Oba porty poinformowały o planach połączenia w lutym ubiegłego roku. Teraz wspólnie będą obsługiwać łącznie około 278 mln ton ładunków rocznie, z czego 157 mln ton stanowić będą kontenery.

Port of Antwerp-Bruges będzie odpowiadał także za ponad 15 proc. całkowitego przeładunku gazu w Europie.

Źródło: PAP

Fot: Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.