• <
siemens_gamesa_2022

ColliCare inwestuje w Gdyni, otwiera połączenia short sea

jm

10.01.2022 22:06 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ColliCare inwestuje w Gdyni, otwiera połączenia short sea

Partnerzy portalu

ColliCare inwestuje w Gdyni, otwiera połączenia short sea - GospodarkaMorska.pl
Fot. ColliCare

Norweska firma logistyczna ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii i Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w pozostałej części Europy i świata.

ColliCare Logistics to jedna z największych w branży firm w Norwegii. Poza macierzystym krajem posiada także biura w Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Łotwie, Litwie, Włoszech, Turcji, Indiach i Chinach. Lada moment otwarte zostanie także biuro w Gdyni. Firma zaprezentowała już polski zespół oraz usługi logistyczne, jakie będzie oferować. Za sprzedaż usług logistycznych odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk. ColliCare ma zapewnić rozwiązania dla transportu kolejowego, drogowego i multimodalnego, a także morskiego o krótkim zasięgu. Firma zapowiedziała uruchomienie z Gdyni połączeń short sea do Kłajpedy, Hanko, Goteborga, Moss i Oslo. Szczególnie atrakcyjna jest ta ostatnia destynacja – ColliCare z Oslo pływa także do Larvik i Kristiansandu, jak również do brytyjskiego Immingham, niderlandzkiego Rotterdamu i portów na Półwyspie Iberyjskim – Vigo i Bilbao w Hiszpanii oraz Leixoes, Lizbony i Setubal w Portugalii.

Gospodarka Morska


Jak zapowiada ColliCare, polski zespół ma być także wsparciem dla klientów w odprawach celnych.

Firma szczyci się tym, że koncentruje się na ekologicznych rozwiązaniach logistycznych. ColliCare zostało niedawno nagrodzone złotym metalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma bierze również udział w programie Green Shipping, którego celem jest stworzenie najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie.

ColliCare posiada także doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (poprzez terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Dzięki temu firma umożliwia przeładunek i dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.