• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Firma technologiczna Future Processing otwiera nowe biuro w Gdyni

AK

23.11.2021 15:50
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Firma technologiczna Future Processing otwiera nowe biuro w Gdyni

Partnerzy portalu

Firma technologiczna Future Processing otwiera nowe biuro w Gdyni - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Future Processing, firma technologiczna z główną siedzibą w Gliwicach (Śląskie), otwiera swoje nowe biuro w Gdyni, gdzie do końca 2022 r. planuje zatrudnić znaleźć 40 osób - poinformowała we wtorek Barbara Merchel–Czech z Agencji Rozwoju Pomorza.

Future Processing jest polską firmą, zajmującą się rozwojem oprogramowania. Powstała w 2000 r. i z grupki przyjaciół przekształciła się w blisko 1000-osobowy zespół.

"Oddział trójmiejski będzie miał charakter delivery centre. Oznacza to, że nie będzie zajmował się ani marketingiem, ani sprzedażą – te funkcje pozostaną skupione wokół Gliwic" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie prasowym, Chief People Officer w Future Processing Tomasz Ciapała.

Gdyńskie biuro Future Processing będzie całkowicie odpowiadało najnowszym standardom pracy hybrydowej.

"Chcielibyśmy, żeby pierwsza osoba zatrudniona w Trójmieście do naszego zespołu pojawiła się w marcu 2022 r. Nie liczymy tutaj oczywiście osób, które już pracują w Future Processing zdalnie z Trójmiasta i okolic. Wcześniej konieczne będzie zatrudnienie osób do różnych ról serwisowych realizowanych na miejscu między innymi do rekrutacji. Liczymy na to, że do końca 2022 r. w naszym trójmiejskim oddziale będzie pracowało 40 FPowiczów" - dodała Head of People w Future Processing Ewa Ebelewicz-Plaza.

Future Processing tworzy rozwiązania technologiczne dla klientów z branży finansowej, handlowej, transportowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej i NGO.

Nowe miejsca pracy, punkt na biznesowej mapie Trójmiasta

O tym, że firma zdobędzie w Gdyni optymalne warunki inwestycyjne i szanse na dalszy rozwój są przekonani urzędnicy i politycy. Podkreślają, że Gdynia zyskuje nowe miejsca pracy oraz kolejny punkt na biznesowej mapie, który będzie korzystnie stymulował jego dalszy rozwój w mieście.

– Jako młode i dynamiczne miasto chcemy tworzyć w Gdyni jak najwięcej miejsc, które mają pozytywny wpływ na rozwój biznesu. Cieszy nas fakt, że cenione, polskie i światowe marki, chętnie decydują się na lokowanie swojej działalności w naszym mieście. Za każdym razem jest to dla nas wielkie wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że Gdynia oferuje komfortowe warunki do prowadzenia działalności w obszarze wysokich technologii – komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

– Na Pomorzu znajdują się różne gałęzie przemysłu. To region tradycyjnie kojarzony z sektorem stoczniowym i morskim, w którym na przestrzeni ostatnich 10 lat wypracowaliśmy silne Centrum Usług Biznesowych. Życzę sukcesów w dalszym tworzeniu rozwiązań przyszłości – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zainteresowani pracą w gdyńskim biurze Future Processing znajdą szczegółowe informacje na stronie www.kariera.future-processing.pl.

Źródło: PAP, gdynia.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.