• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

I Morski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy

AK

23.11.2021 17:42
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska I Morski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy

Partnerzy portalu

I Morski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Wydarzenie odbędzie się 6 i 7 grudnia, a organizuje je Uniwersytet Morski. Jest ono skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w festiwalu, muszą się wcześniej zarejestrować. Zapisy na wykłady i warsztaty już ruszyły.

Jak propagować naukę wśród młodych ludzi? Trzeba rozbudzić ich ciekawość i podejść do tematu w sposób nieoczywisty. Z takiego założenia wyszli pracownicy i studenci Uniwersytetu Morskiego, którzy postanowili zorganizować I Morski Festiwal Nauki.

Wydarzenie ma promować badania naukowe, a także poszerzyć świadomość społeczną i zainteresować młodzież nauką. To również okazja do integracji i wymiany doświadczeń. W ramach festiwalu Uniwersytet Morski zaprosi w swoje progi przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych, liceów i techników.

I Morski Festiwal Nauki odbędzie się 6 i 7 grudnia. W programie są warsztaty, prezentacje, pokazy i wykłady. W sumie około 30 różnych propozycji. W ich przygotowanie angażują się wszystkie wydziały uniwersytetu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Uczestnicy będą mogli m.in.: zobaczyć silnik okrętowy, przyjrzeć się doświadczeniom chemicznym, wybrać się w podróż z Gdyni do Gdańska po mapie nieba, poznać możliwości symulatora elektrowni czy dowiedzieć się, czym jest optoelektornika i astronawigacja. To jednak nie wszystko. Będzie też escape room ze sterownikiem PLC. Ponadto młodzi ludzie dowiedzą się, czy cukier i sól są dobre dla naszego zdrowia, jak pszczoła produkuje miód oraz jaki wpływ na choroby cywilizacyjne ma żywność.

Aby wziąć udział w festiwalu, należy się wcześniej zarejestrować. Zapisy już ruszyły. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz rejestracyjny i wybrać tematykę zajęć. Należy też określić liczebność grupy i podać dane opiekuna oraz nazwę placówki edukacyjnej.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie Uniwersytetu Morskiego.

I Morski Festiwal Nauki jest realizowany w ramach programu ministra edukacji i nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.