• <
siemens_gamesa_2022

Ćwiczenia zarządzania kryzysowego Port 2021 w Porcie Gdynia [ZDJĘCIA]

jm

22.11.2021 14:10
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ćwiczenia zarządzania kryzysowego Port 2021 w Porcie Gdynia [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Ćwiczenia zarządzania kryzysowego Port 2021 w Porcie Gdynia [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Gdynia

Porcie Gdynia miały miejsce ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie portu.

Służby testowały koordynację działań w przypadku dwóch scenariuszy. W pierwszym, który odbywał się na terenie Portu Wojennego Gdynia, ćwiczono procedury reagowania na pożar jednostki pływającej będący skutkiem ataku terrorystycznego oraz zwalczanie wszelkich skutków tego wydarzenia. Podczas akcji trzeba było ewakuować jednostkę, ugasić ogień, zneutralizować i zabezpieczyć wyciek substancji niebezpiecznych i udzielić pomocy potrzebującym.

Drugi scenariusz zakładał, że sprawca ataku przeniósł się do Portu Gdynia, gdzie rozpoczął strzelaninę. Ćwiczące służby rozpoczęły swoje działania zgodnie z procedurami, aby ująć napastnika. Po zażegnaniu zagrożenia do akcji wkroczyła Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto, której zadaniem było odnalezienie potencjalnych rannych w wyniku ataku oraz udzielenie im pomocy.

Jak podkreślają przedstawiciele Portu Gdynia, ćwiczenia odgrywają bardzo ważną rolę: pozwalają na weryfikację istniejących procedur, by móc je ewentualnie dostosować, a także na odnalezienie i wyeliminowanie słabych stron systemu bezpieczeństwa. Ważnym aspektem jest także doskonalenie współpracy między militarnymi i cywilnymi podmiotami, które mogą w przypadku rzeczywistych wydarzeń brać udział w akcji: Portu Gdynia, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, 3. Flotylli Okrętów przy gościnnej współpracy z Grupą Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto.

  • fot. Port Gdynia

  • fot. Port Gdynia

  • fot. Port Gdynia

  • fot. Port Gdynia

  • fot. Port Gdynia

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.