• <
siemens_gamesa_2022

Siła wiatru wesprze technologie odsalania wody

10.01.2022 22:16
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Siła wiatru wesprze technologie odsalania wody

Partnerzy portalu

Siła wiatru wesprze technologie odsalania wody  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hydro Wind Energy

Startup technologiczny Hydro Wind Energy jest w trakcie opracowywania prototypów latawców napędzanych wiatrem morskim, które mają mogą znacząco wpłynąć na globalny rynek energii i odsalania wody.

Jak informuje firma, technologie wytwarzania i magazynowania energii - OceanHydro Wind, oraz odsalania wody - SubSea RO Wind, są napędzane przez latawce umieszczone na dużych wysokościach nad oceanem, a także wirniki wiatrowe o pionowej osi obrotu.

SubSea RO technologia odsalania wody morskiej do wody słodkiej na skalę przemysłową. Wykorzystując systemy latawców morskich lub wirniki wiatrowe o pionowej osi, membranę osmotyczną (odwróconej osmozy) i ciśnienie podmorskie, całkowicie eliminuje potrzebę stosowania paliw kopalnych do odsalania wody i zmniejsza koszty o ponad 90 proc.

Zdaniem Hydro Wind Energy opracowana przez inżynierów technologia umożliwia na znacznie bardziej efektywną metodę wytwarzania, magazynowania i przesyłania energii w porównaniu do konwencjonalnych turbin wiatrowych, które nie są w stanie ani magazynować, ani wysyłać energii elektrycznej na żądanie.


Gospodarka Morska
Fot. Hydro Wind Energy


Technologia ma otworzyć dostęp do morskiej energetyki wiatrowej na wodach głębokich, gdzie zlokalizowanych jest 80 proc. światowych zasobów wiatru, a także pomoże zapewnić usługi elastyczności.

Hydro Wind Energy obecnie realizuje projekt budowy i przeprowadza testy podskalowych systemów obu technologii u wybrzeży Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z kilkoma firmami inżynieryjnymi i partnerami strategicznymi.

Start-up planuje ukończyć budowę obu prototypów do końca 2022 roku, a pełną uruchomienie projektu zaplanowano na 2023 rok. Przewiduje się, że do 2025 roku roczne przychody spółki osiągną poziom co najmniej 300 mln dolarów.

Hydro Wind Energy podpisało już umowę z GEM Global Yield LLC SCS (GEM), prywatną grupą inwestycyjną, w sprawie zaangażowania kapitałowego w wysokości 50 mln euro. Na mocy umowy GEM zobowiązało się do udzielenia Hydro Wind Energy kredytu na objęcie akcji w wysokości 50 mln euro na okres 36 miesięcy po upublicznieniu akcji spółki na europejskiej lub amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Hydro Wind Energy będzie kontrolować terminy i maksymalną kwotę wypłat w ramach kredytu i nie jest zobowiązana do minimalnej kwoty wypłat. Równocześnie z upublicznieniem akcji Hydro Wind Energy, GEM otrzyma warranty na zakup akcji spółki - informuje portal offshorewind.biz.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.