• <
siemens_gamesa_2022

W maju w Poznaniu pierwsze w tej części Europy targi technologii wodorowych

mj

05.01.2022 11:14
Strona główna Energetyka Morska, Offshore W maju w Poznaniu pierwsze w tej części Europy targi technologii wodorowych

Partnerzy portalu

W maju w Poznaniu pierwsze w tej części Europy targi technologii wodorowych - GospodarkaMorska.pl

Pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi technologii wodorowych Forum H2Poland odbędą się w maju w Poznaniu. Nowa inicjatywa Grupy MTP ma służyć popularyzacji i wdrażaniu technologii wodorowych w kraju i tej części Europy.

Jak podkreślił prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski, wodór jest ogromną szansą rozwojową dla polskiej gospodarki.

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2Poland odbędzie się 17 i 18 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Możliwości wykorzystania i zalety technologii wodorowych mają być omawiane podczas planowanych konferencji i debat oraz prezentowane w ofercie wystawców.

Nowa inicjatywa Grupy MTP ma służyć popularyzacji i wdrażaniu technologii wodorowych w Polsce i krajach tej części Europy.

"Naszą rolą jest tworzenie przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń i debaty o tym, za czym podąża współczesny świat. A dziś spogląda on w stronę zeroemisyjności. Dążenie do maksymalnego ograniczenia emisji jest priorytetem dla największych gospodarek naszego globu. Dla Polski bardzo atrakcyjnym kierunkiem wydaje się postawienie na wodór" – powiedział w środę PAP prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski.

"Jesteśmy piątym na świecie producentem tego pierwiastka i stajemy przed ogromną szansą rozwojową. Wodór może zrewolucjonizować energetykę i my, jako Grupa MTP, chcemy być dobrym duchem tego przedsięwzięcia" - dodał.

Biuro prasowe Grupy MTP podkreśliło, że przygotowywane wydarzenie wpisuje się w strategię Komisji Europejskiej, która wodór traktuje jako kluczowe narzędzie do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Na rozwoju technologii wodorowych w istotnej mierze będzie się opierała koncepcja Europejskiego Zielonego Ładu.

Polska jest piątym na świecie i trzecim w Unii Europejskiej producentem wodoru. Docelowo w Polsce ma powstać pięć "dolin wodorowych", które pojawią się w wyniku przeprowadzonych analiz potencjału lokalnego przemysłu w łańcuchu dostaw na rzecz gospodarki wodorowej, wiedzy i kompetencji kadr oraz tworzącego się rynku.

W 2019 roku w Wielkopolsce została powołana Wielkopolska Platforma Wodorowa, która jest organem opiniotwórczym w kwestiach prowadzenia polityki gospodarczej w obrębie technologii nisko i zeroemisyjnych, w tym wodorowych. Skupia m.in. przedstawicieli świata nauki, samorządu, czy biznesu.

Wielkopolski samorząd będzie partnerem imprezy organizowanej na MTP.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.