• <
smartre_2023

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

16.12.2021 11:38 Źródło: ZielonaGospodarka.pl
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Partnerzy portalu

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl - GospodarkaMorska.pl
Fot. organizatora

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

Już w poniedziałek 20 grudnia odbędzie się premiera pierwszego odcinka, w którym autorzy i eksperci z zakresu zielonej energetyki: Jakub Pikulski i Paweł Trojanowski przedstawią swoje spojrzenie na główne założenia ekonomii wodorowej, opowiadając o uwarunkowaniach technologicznych, politycznych i ekonomicznych w aspekcie wytwarzania, magazynowania i wykorzystania wodoru w różnych gałęziach gospodarki.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.

***

Paweł Trojanowski
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe, uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Jako Business Development Manager w Sescom S.A. skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji. Miłośnik technologii wodorowych, a w wolnych chwilach ciężkiego rocka, przez kilkanaście lat związany z branżą energetyczną.  


Jakub Pikulski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej oraz austriackiej uczelni Management Center Innsbruck. Wyznaje zasadę, że człowiek nigdy nie przestaje się uczyć, a podcasty są jedną z przyjemniejszych form zdobywania wiedzy. Przedsiębiorca od 10 lat kierujący polskim oddziałem firmy STASTO Automation dostarczającej innowacyjne zawory procesowe m.in. do branży energetycznej oraz paliwowej. Wierzy, że w biznesie ważniejszy od maksymalizacji zysku jest zrównoważony rozwój, partnerskie relacje, odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko.

Entuzjasta technologii wodorowych jako kluczowego elementu na drodze do neutralności klimatycznej. Prywatnie zapalony sportowiec, a od niedawna także działacz i promotor sportu dziecięcego. Wiceprezes Klubu Sportowego Drukarz Warszawa.


Premiera na zielonagospodarka.pl już 20 grudnia
– energetycznie zapraszamy!


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.