• <
siemens_gamesa_2022

Amerykańska marynarka wojenna będzie zwalniać ze służby niezaszczepionych przeciw Covid-19

jm

16.12.2021 15:07
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Amerykańska marynarka wojenna będzie zwalniać ze służby niezaszczepionych przeciw Covid-19

Partnerzy portalu

Amerykańska marynarka wojenna będzie zwalniać ze służby niezaszczepionych przeciw Covid-19 - GospodarkaMorska.pl

Amerykańska marynarka wojenna ogłosiła, że zacznie zwalniać ze służby niezaszczepionych przeciw Covid-19. Proces może zająć do sześciu miesięcy, a marynarze jeżeli zmienią zdanie i okażą certyfikat zaszczepienia, będą mogli pozostać na służbie - tłumaczono.

Podobną decyzję podjęły Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, oświadczając we wtorek, że zwolniły 27 osób za odmowę zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

W amerykańskiej marynarce wojennej, według danych z wtorku, niezaszczepionych marynarzy było ponad 5,7 tys., co odpowiada ok. 1,65 proc. wszystkich osób na służbie - informowała agencja UPI.

Wcześniej US Navy ustanowiło 28 listopada ostatnim dniem, do którego wszyscy na czynnej służbie powinni się w pełni zaszczepić.

Zwalniani marynarze nie będą stawiani przed sądem wojennym, niemniej mogą być pozbawieni wsparcia na edukację, czy bonusów finansowych - tłumaczyła agencja. W niektórych przypadkach zwalniani będą zmuszeni zwrócić koszty wsparcia finansowego, które już otrzymali na edukację - dodano.

Do wtorku amerykańska marynarka wojenna otrzymała ponad 2,7 tys. wniosków o zwolnienie z obowiązku szczepienia z uwagi na przekonania religijne, jednak administracja nie przychyliła się do żadnego z nich.

Jak tłumaczy UPI, US Navy chce, by jak najszybciej wszystkie osoby będące na służbie w marynarce wojennej zostały zaszczepione przeciw Covid-19.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.