• <
siemens_gamesa_2022

Disney Cruise nakazuje szczepienia dla dzieci podróżujących ich statkami

24.11.2021 12:08
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Disney Cruise nakazuje szczepienia dla dzieci podróżujących ich statkami

Partnerzy portalu

Disney Cruise nakazuje szczepienia dla dzieci podróżujących ich statkami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Disney Cruise Lin

Disney Cruise Line jako pierwsza firma wycieczkowa wprowadziła wymóg szczepienia dla pasażerów w wieku 5 lat i starszych.

Zarządzenie ma zastosowanie do wszystkich rejsów rozpoczynających się 13 stycznia lub później. Do tego czasu nadal będą obowiązywać istniejące przepisy, które wymagają od dzieci wykazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego przed odlotem. Zgodnie z obecnymi ograniczeniami każdy, kto kończy 12 lat w ciągu pięciu tygodni od daty wyjazdu, ma swobodę i oczekuje się, że podobne przepisy będą miały zastosowanie do 5-latków obchodzących niedawne urodziny.

Chociaż linie wycieczkowe na ogół wymagają szczepień dla wszystkich uprawnionych gości, a osoby niezaszczepione podlegają ograniczeniom, żadne główne linie wycieczkowe nie wskazały planów podążania za przykładem Disneya. Tylko jedna firma, Carnival Corp., początkowo odpowiedziała na prośby o komentarz, mówiąc, że decyzja o rozszerzeniu zakresu szczepień na osoby w wieku od 5 do 11 lat zostanie pozostawiona kierownictwu każdej z dziewięciu linii rejsowych.

Kilka godzin po ogłoszeniu zarządzenia Disneya, rzecznik Norwegian Cruise Line potwierdził, że rozszerzy obecną politykę wpuszczania na pokład tylko zaszczepionych gości - bez możliwości przeprowadzenia testów.

Szczepionka firmy Pfizer została 2 listopada zatwierdzona przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom do stosowania u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Richard Fain, dyrektor generalny Royal Caribbean, głośno popierał wymóg szczepień i powiedział mediom, że prawdopodobnie wymóg szczepień zostanie wprowadzony dla wszystkich klientów, którzy się do nich klasyfikują. Jak na razie, tych planów wciąż nie wdrożono. Nie wdrożono jednak żadnych planów rozszerzenia obecnej polityki firmy, która obecnie obejmuje osoby w wieku 12 lat i starsze.

– Nowy nakaz szczepień dla dzieci w Disney Cruise Line prawdopodobnie zwiększy zaufanie konsumentów z segmentu rodzinnego, który w dużej mierze niechętnie wracał do rejsów po pandemii – ocenił Lebawit Lily Girma, reporter z Skift, publikacji branżowej o tematyce turystycznej. 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.