• <
siemens_gamesa_2022

CMA CGM na szczycie listy zarobków przewoźników w III kwartale

24.11.2021 12:44
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM na szczycie listy zarobków przewoźników w III kwartale

Partnerzy portalu

CMA CGM na szczycie listy zarobków przewoźników w III kwartale - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Virginia

CMA CGM wskoczyło na szczyt tabeli zarobków przewoźników w trzecim kwartale. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 5,6 mld dolarów zapowiadając, że w ostatnim kwartale zanotuje „jeszcze mocniejszy” wynik.

Skonsolidowane przychody grupy wzrosły o 89 proc. do 15,3 mld dolarów, głównie dzięki działalności liniowej. Obroty z transportu kontenerowego podwoiły się w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku, do 12,5 miliarda dolarów, nawet biorąc pod uwagę 2,5 proc. spadek wolumenu (5,45 milionach TEU). Stało się tak, gdyż cena transportu kontenerów wzrosła z 1109 rok temu do 2293 dolarów za TEU.

Średnia stawka CMA CGM była na równi z innymi konkurentami, którzy opublikowali wyniki, z wyjątkiem izraelskiego przewoźnika Zim, który podał średnią stawkę 3226 dolarów za TEU.

– Osiągnęliśmy w tym kwartale bardzo dobre wyniki finansowe, co pozwoliło nam kontynuować rozwój i przyspieszyć transformację – powiedział Rodolphe Saade, prezes i dyrektor generalny.

Porównując trzeci kwartał z drugim, CMA CGM odnotowało skok rentowności o oszałamiające 60 proc., z optymistycznym nastawieniem firmy po podpisaniu wielu kolejnych kontraktów o wyższym ratingu, co sugeruje kolejny ogromny skok zysków za bieżący kwartał.

Dzięki dostawie 13 nowych statków w tym roku, CMA CGM z powrotem przewyższyło chińskiego przewoźnika państwowego Cosco, i wskoczyło na trzecie miejsce pod względem przepustowości, z 3,1 milionami TEU.

We wrześniu CMA CGM wykonało zaskakujący ruch, aby ograniczyć dalsze wzrosty stawek spotowych dla wszystkich swoich marek żeglugowych do 1 lutego. 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.