• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Panama zaszczepi marynarzy pływających pod jej banderą

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Panama zaszczepi marynarzy pływających pod jej banderą

Partnerzy portalu

Panama zaszczepi marynarzy pływających pod jej banderą - GospodarkaMorska.pl
Fot. Panama Maritime Authority

Laurentino Cortizo, prezydent Panamy, zapowiedział, że każdy z marynarzy, jacy pływają na statkach pod panamską banderą, niezależnie od ich narodowości, będzie mógł podczas wizyty w kraju zaszczepić się przeciwko Covid-19.

Na potrzeby akcji szczepień marynarzy na statkach pływających pod panamską flagą tamtejszy rząd przeznaczył około 300 tysięcy dawek szczepionki firmy AstraZeneca.

Jak czytamy w komunikacie, marynarze chcący skorzystać ze szczepionki powinni zgłosić chęć do lokalnego agenta armatora w Panamie, ten musi z kolei poinformować o tym Panamski Zarząd Morski i tamtejszy resort zdrowia.

- Statki są ważne, ale marynarze są jeszcze ważniejsi, bo bez nich żaden statek nie ruszy. Dlatego cieszymy się, że możemy dostarczyć szczepionki dla kluczowych pracowników panamskiej floty – powiedział kapitan Juan Maltez, szef Wydziału Marynarzy w Panamskim Zarządzie Morskim.

Neptune Declaration Crew Change Indicator wskazuje, że na początku grudnia zaszczepionych było około 49,5 proc. marynarzy, co oznacza, że ta grupa zawodowa prezentuje mniejszy stopień wyszczepienia niż rozwinięte kraje, gdzie przyjmuje się już dawki przypominające. Jednocześnie analitycy dodają, że liczba ta jest na pewno zawyżona – w badaniach wzięły udział tylko największe firmy branży, które przywiązują do tego większą uwagę.

Jedną z proponowanych metod podniesienia liczby zaszczepionych marynarzy było oferowanie szczepień na najbardziej ruchliwych trasach – w Kanale Panamskim, Kanale Sueskim czy w Cieśninach Tureckich.bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.