• <
smartre_2023

10 przypadków Covid-19 na wycieczkowcu płynącym do Nowego Orleanu

05.12.2021 21:29 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski 10 przypadków Covid-19 na wycieczkowcu płynącym do Nowego Orleanu

Partnerzy portalu

10 przypadków Covid-19 na wycieczkowcu płynącym do Nowego Orleanu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Dziesięć przypadków Covid-19 zostało zidentyfikowanych na statku Norwegian Cruise Line, który wszedł w niedzielę do portu w Nowym Orleanie.

Norwegian Breakaway wypłynął z Nowego Orleanu 28 listopada, mając na pokładzie 3 200 osób i zatrzymał się w Belize oraz Meksyku. Statek miał powrócić do Nowego Orleanu w niedzielę, jak podaje oficjalna strona internetowa linii rejsowej.

Wszyscy członkowie załogi i pasażerowie są w pełni zaszczepieni, a wszystkie 10 przypadków jest bezobjawowych, jak podaje linia rejsowa w oświadczeniu.

– Gubernator John Bel Edwards, Departament Zdrowia Luizjany, miasto Nowy Orlean i port w Nowym Orleanie są świadomi i ściśle współpracują z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), aby zainicjować istniejące porozumienia i protokoły COVID-19 z linią rejsową – podały władze miasta w sobotnim komunikacie prasowym.

Jeden z uczestników rejsu powiedział dla stacji CNN, że był na statku z trzema przyjaciółmi, ale nie słyszał o pozytywnych przypadkach, dopóki nie przeczytał oświadczenia biura burmistrza Nowego Orleanu, które wysłała mu siostra.

Każdy na pokładzie został przetestowany w sobotę, podczas gdy statek był jeszcze na morzu.

– Byliśmy na dwóch rejsach przed tym i nie musieliśmy robić testów. To było bardzo szokujące i całkowicie z zaskoczenia. – relacjonuje uczestnik rejsu.  Dodał, że myślał, że te działania wynikają z powodu nowych przepisów rządowych wymagających testów.

Lukratywny biznes wycieczkowy i szalejący Covid-19

– W sobotnią noc – wszystko było jak zwykle, bary były otwarte. Wszystko było normalnie – powiedział uczestnik rejsu.

Kiedy zapytał zespół medyczny statku o te przypadki, powiedziano mu, że zostałby powiadomiony i odizolowany, gdyby test wypadł pozytywnie.

– Myślę, że powinni byli nam coś powiedzieć – dodał turysta.

Pasażerowie otrzymali test do wykonania w domu w ciągu trzech dni.

Nowe przypadki Covid-19 w Stanach Zjednoczonych, to aktualnie średnio ponad 100 000 dziennie. Według danych z Johns Hopkins University siedmiodniowa średnia krocząca nowych przypadków od soboty wynosi 121 437. Ilość zachorowań w USA po raz ostatni przekroczyła granicę 100 000 przypadków dziennie na początku października.

Linia rejsowa stosuje się do odpowiednich protokołów kwarantanny i izolacji, podano w komunikacie. Każda osoba schodząca z pokładu zostanie przebadana na obecność Covid-19. Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu, będzie musiał albo wrócić do domu własnym pojazdem, albo kontynuować izolację w pomieszczeniach zapewnionych przez linię rejsową.

– Traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie i będziemy nadal ściśle współpracować z CDC, biurem gubernatora Johna Bel Edwardsa, Departamentem Zdrowia Luizjany, jak również miastem i portem Nowy Orlean – czytamy w oświadczeniu Norwegian Cruise Line.

Pomimo zaistniałej sytuacji, nie nastąpiły żadne zmiany w kolejnych zaplanowanych na najbliższe dni rejsach.


źródło: CNN

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.