• <
siemens_gamesa_2022

Projekt MFW Bałtyk I. ERM Polska wspiera proces uzyskania decyzji środowiskowej

AK

16.12.2021 15:12 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Projekt MFW Bałtyk I. ERM Polska wspiera proces uzyskania decyzji środowiskowej

Partnerzy portalu

Projekt MFW Bałtyk I. ERM Polska wspiera proces uzyskania decyzji środowiskowej  - GospodarkaMorska.pl

Spółka realizująca projekt MFW Bałtyk I podpisała umowę z polskim oddziałem ERM, który jest częścią największej na świecie grupy konsultingowej działającej w obszarze zrównoważonego rozwoju. Umowa dotyczy współpracy w zakresie doradztwa środowiskowego i społecznego.

Grupa ERM jest wiodącym, światowym doradcą w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa, ryzyk, zdrowia, kwestii społecznych i zrównoważonego rozwoju. ERM ma bogate doświadczenie w opracowywaniu wniosków o pozwolenia dla inwestycji realizowanych w całej Unii Europejskiej - w tym dla projektów offshore. Działające od 1993 roku warszawskie biuro ERM, wspierane przez międzynarodowych ekspertów, będzie służyło głęboką wiedzą techniczną związaną z ocenami oddziaływania na środowisko oraz metodami zarządzania zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wybór doświadczonego partnera w postaci Grupy ERM, posiadającego kompleksową i praktyczną wiedzę zdobytą przy realizacji licznych zrównoważonych inwestycji na całym świecie, wpisuje się w założenia realizacji projektu MFW Bałtyk I, w którym dbałość o potrzeby związane z ochroną środowiska, troska o bezpieczeństwo dostaw zielonej energii i przeciwdziałanie zmianom klimatu oraz dobrosąsiedzkie relacje i dialog z interesariuszami, zajmują centralne miejsce.

Dodajmy, że morska farma wiatrowa MFW Bałtyk I znajduje na granicy polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej na wysokości gminy miejskiej Łeba w województwie pomorskim. Projekt położony jest w odległości 81 km od portu w Łebie, na wodach o głębokości 25-35 metrów.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.