• <
siemens_gamesa_2022

Polenergia i Equinor. Nakłady inwestycyjne na przygotowanie projektów offshore wynoszą 630 mln zł

AK

14.10.2021 03:25 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Polenergia i Equinor. Nakłady inwestycyjne na przygotowanie projektów offshore wynoszą 630 mln zł

Partnerzy portalu

Polenergia i Equinor. Nakłady inwestycyjne na przygotowanie projektów offshore wynoszą 630 mln zł - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nicholas Doherty / Unsplash

Poziom nakładów inwestycyjnych na przygotowanie projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III wynosi obecnie do 630 mln zł - podała w komunikacie Polenergia, która posiada 50 proc. udziałów w spółkach projektowych.

"Określony powyżej poziom nakładów inwestycyjnych stanowi wartość szacowaną, która może ulegać dalszym zmianom w toku realizacji projektów" - napisano w komunikacie.

Uchwałę w sprawie zatwierdzenia budżetu projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III oraz planu rozwoju projektów, obejmujących okres do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy, planowanych obecnie na 2024, podjęła Polenergia wraz z Wind Power (z grupy Equinor), który posiada pozostałe 50 proc. udziałów w spółkach projektowych.

Przewidziany w budżecie poziom nakładów inwestycyjnych na przygotowanie projektów, koniecznych do poniesienia w okresie do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy wynosi obecnie do 630 mln zł.

Polenergia podała, że określony powyżej poziom nakładów inwestycyjnych stanowi wartość szacowaną, która może ulegać dalszym zmianom w toku realizacji projektów. 

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.