• <
siemens_gamesa_2022

Projmors doradzi Polenergii i Equinorowi. Spółka rozwija się w w obszarze projektów farm na Bałtyku

07.10.2021 16:14 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Projmors doradzi Polenergii i Equinorowi. Spółka rozwija się w w obszarze projektów farm na Bałtyku

Partnerzy portalu

Projmors doradzi Polenergii i Equinorowi. Spółka rozwija się w w obszarze projektów farm na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nicholas Doherty/Unsplash

Wywodzący się z Gdańska, Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego zostało doradcą w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, które Polenergia rozwija razem z Equinor.

Tym samym Projmors to już kolejna polska firma, z którą Polenergia buduje i rozwija lokalny łańcuch dostaw w projektach morskich farm wiatrowych.

– Udział Projmors w projekcie obejmuje doradztwo, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, w tym projektu budowlanego, uzgodnień i opinii, i ostatecznie uzyskanie pozwolenia na budowę – informuje Grzegorz Hrycyna, wiceprezes zarządu Projmors.

I jak dodaje, spółka na bieżąco śledzi rozwijające się gałęzie gospodarki, wśród których znajduje się morska energetyka wiatrowa (w skrócie MEW).  

– W obszarze MEW działamy od pewnego czasu wspierając inwestorów i wykonawców głównych komponentów w rozwijaniu ich przedsięwzięć. Stale wzmacniamy nasze kompetencje i rozbudowujemy kadrę, aby podołać wyzwaniom, które wiązać się będą z realizacją głównych kampanii projektowania infrastruktury MEW – wyjaśnia wiceprezes Hrycyna.

Spółka Projomors zaczynała od zaoferowania swojego unikalnego doświadczenia w zakresie koordynowania działań mających na celu uzyskanie pozwolenia na budowę (włączając projektowanie, uzyskanie wszystkich opinii, zgód i decyzji w toku przygotowywania projektu budowlanego).

– Branżę MEW traktujemy jako kierunek naszego rozwoju na poziomie strategii firmy. Stale inwestujemy w ten obszar i przygotowujemy się do podjęcia kolejnych przedsięwzięć – zapowiada Grzegorz Hrycyna.

– Liczymy, że wraz z naszymi zagranicznymi partnerami będziemy mieli szansę otrzymać zamówienie na jeszcze szerszy i głębszy zakres usług projektowania, co przyczyni się do wzbogacenia lokalnego know how i udziału tzw. local contentu – kończy.

Dodajmy, że harmonogram zakłada otrzymanie pozwolenia na budowę dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III do końca 2023 roku.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.