• <
BOTA_2023

7 osób uratowanych z dryfującego holownika

sg

16.01.2023 15:31

Partnerzy portalu

7 osób uratowanych z dryfującego holownika - GospodarkaMorska.pl
Łódź ratownicza. Zdjęcie poglądowe

W sobotę służby ratownicze uratowały 7-osobową załogę holownika. Jednostka dryfowała 48 km od Ocean City, niedaleko Baltimore. 

Lokalne służby ratunkowe wybrzeża w sobotę o godzinie 3:30 przyjęły zgłoszenie od pracownika holownika Legacy. Podczas holowania 88-metrowej łodzi lina zaplątała się, a następnie pękła. Podczas próby wznowienia akcji holowniczek lina zaplątała się w śrubę napędową jednostki, unieruchamiając go. Pracownik dzwoniący do ratowników poinformował, że statek nie działa, a załoga zaczęła przygotowania do ewakuacji.

Na pomoc ruszył kuter straży przybrzeżnej Lawrence Lawson, na co dzień stacjonujący w porcie Cape May w New Jersey. Z powodu trudnej pogody i wirującej liny holowniczej załoga ratownicza nie mogła zbliżyć się do holownika. Mimo to udzielono niezbędnej pomocy załodze. Straż przybrzeżna do akcji włączyła helikopter, na pokładzie którego 7 poszkodowanych przewieziono do pobliskiego szpitala w Ocean City w stanie Maryland. 

Nikt z załogi nie odniósł poważniejszych obrażeń. Holownik pozostawiono z włączonym boją w oczekiwaniu na ratownictwo komercyjne, które miało zająć się jednostką. 

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.