• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki

28.12.2020 15:12 Źródło: Sputnik Polska
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki

Partnerzy portalu

Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki - GospodarkaMorska.pl
fot. wikimedia commons

W rejon zatonięcia statku „Onega” na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki rybackiego kołchozu, powiedział dziennikarzom pierwszy zastępca szefa głównego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych obwodu archangielskiego Aleksander Bachtin.

„Załoga liczyła 19 osób. W pobliżu znajdowała się łódź rybacka, która zdołała uratować dwie osoby. Ciał pozostałych jeszcze nie odnaleziono. Na miejsce przybyły kolejne cztery statki, aby przeprowadzić prace poszukiwawcze. Są już na miejscu – to statki kołchozu rybackiego. Dosłownie dwa ostatnie przybyły tam w południe” – powiedział Bachtin.

Dodał, że informacja o znalezionym martwym marynarzu z „Onegi” nie została jeszcze potwierdzona, jest błędna.

Wcześniej Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej podało, że w poniedziałek rano statek „Onega” z rybakami zatonął na Morzu Barentsa, na pokładzie było 19 osób, dwie zostały uratowane.

Według wstępnych informacji statek zatonął z powodu oblodzenia.

Statek rybacki „Onega” został zbudowany w Norwegii w 1979 roku, jego tonaż brutto wynosi 368 ton, a portem macierzystym jest Murmańsk. Pływał pod banderą Rosji. Zgodnie z danymi Marine Traffic statek wypłynął z norweskiego portu Kirkenes 14 grudnia, a ostatni raz zawinął do Murmańska 11 grudnia.

Źródło: Sputnik Polska

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.