• <
BOTA_2023

Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby

sg

25.01.2023 06:15 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby

Partnerzy portalu

Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby - GospodarkaMorska.pl
Fot. VesselFinder.com

Statek towarowy z 22 osobami na pokładzie zatonął u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii. Pięciu członków załogi zostało uratowanych, trwają poszukiwania pozostałych.

W wyniku trwającej akcji ratunkowej, w której udział bierze południowokoreańska i japońska straży przybrzeżnej udało się uratować co najmniej pięciu członków załogi - poinformowała agencja AP.

Wezwanie o pomoc zostało odebrane przez służby morskie o godz. 23.15 (czasu miejscowego - PAP) we wtorek, a statek zatonął u wybrzeży prefektury Nagasaki około godziny 02.45.

Według japońskiej agencji Kyodo załoga statku skontaktowała się ze strażą przybrzeżną przez telefon satelitarny, informując, że statek "przechylił się i (łódź) jest zalewana".

Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu do akcji ratunkowej przystąpiły znajdujące się w pobliżu japoński statek badawczy, liberyjski tankowiec i chiński statek towarowy.

Reuters zaznacza, że akcję ratunkową utrudnia pogoda, gdyż w momencie odebrania sygnału alarmowego wiatr był bardzo silny. Japonia doświadczyła we wtorek zimowych burz w zachodniej części kraju, a na wielu innych obszarach odnotowano wyjątkowo niskie temperatury i silne wiatry.

Załoga "Jin Tian" płynącego pod banderą Hongkongu składała się z 14 obywateli Chin i ośmiu obywateli Birmy.

Służby morskie podały, że przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.