• <
escort_980x120_gif_2020

10 lat ukrywała się po wynajęciu wadliwego jachtu, na którym utonęła jedna osoba

jm

10.09.2021 22:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie 10 lat ukrywała się po wynajęciu wadliwego jachtu, na którym utonęła jedna osoba

Partnerzy portalu

10 lat ukrywała się po wynajęciu wadliwego jachtu, na którym utonęła jedna osoba - GospodarkaMorska.pl
Fot. Silivan Manguarakarama / Unsplash

Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii uruchomił procedurę ekstradycyjną Brytyjki oskarżonej przez amerykański wymiar sprawiedliwości o spowodowanie zatonięcia łodzi i śmierci jednego z pasażerów – poinformowały w piątek hiszpańskie media. Kobieta ukrywała się w Hiszpanii przez 10 lat.

W trakcie rozprawy ujawniono, że 54-letnia Alison Gracey została ujęta w Kraju Basków w kwietniu 2021 r., krótko po emisji w hiszpańskiej telewizji kablowej programu stacji Fox. Zaprezentowano w nim rysopis ukrywającej się od 2011 r. kobiety.

Hiszpański wymiar sprawiedliwości potwierdził, że wyemitowany program był przełomem w trwających ponad dekadę poszukiwaniach kobiety. Nadal poszukiwany jest jej mąż, z którym Brytyjka prowadziła w USA i na Karaibach wynajem jachtów wycieczkowych.

Ślad po Gracey i jej mężu zaginął w 2011 r., krótko po zatonięciu wynajętego przez nich jachtu u brzegów Florydy. W efekcie wypadku śmierć poniosła 36-letnia pasażerka.

Amerykańska prokuratura oskarża Gracey o nieumyślne zabójstwo, a także o fałszowanie dokumentów. Twierdzi, że Brytyjka i jej mąż wynajęli dwójce urlopowiczów jacht mając świadomość, że jednostka jest w bardzo złym stanie i może zatonąć.

Hiszpański portal 20Minutos przypomniał, że choć Gracey i jej mąż zostali w 2015 r. zatrzymani na holenderskiej części wyspy Sint Maarten, ale wskazał, że lokalne władze do czasu zakończenia procedury ekstradycyjnej wypuściły ich za kaucją z aresztu. Niebawem małżeństwo uciekło w nieznanym kierunku.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.