• <
bulk_cargo_port_szczecin

Niewielki niemiecki jacht rozbił się w Darłowie. Załodze nic się nie stało

19.08.2021 11:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Niewielki niemiecki jacht rozbił się w Darłowie. Załodze nic się nie stało

Partnerzy portalu

Niewielki niemiecki jacht rozbił się w Darłowie. Załodze nic się nie stało - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Darłowo

We środę 18 sierpnia Port w Darłowie poinformował, że przy próbie schronienia się w Porcie rozbił się niewielki jacht żaglowy.

Dwuosobowa załoga próbowała skierować łódź do portu, jednak silny wiatr dochodzący do 9 stopni w skali Beauforta uniemożliwił manewr. W efekcie łódź zniosło na wschodni brzeg, w okolice gwiazdobloków, gdzie rozbiła się o kamienie narzutowe.

Dwie osoby narodowości niemieckiej, stanowiące załogę jachtu, wydostały się na ląd o własnych siłach. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, ratownicy medyczni i ratownicy SAR. Żeglarzy na wszelki wypadek odwieziono do szpitala na obserwację, ale poza lekkimi potłuczeniami nic im nie jest.

Jak podaje Port, jacht uległ całkowitej dewastacji. Dalsze działania związane z podniesieniem go mogą zostać podjęte dopiero po tym, jak uspokoi się pogoda. Prognozy zapowiadają, że sztormy mogą potrwać do piątku.

Fot. Port Darłowo

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.