• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Znany brytyjski prezenter znaleziony martwy na greckiej wyspie Simi. Wpadł wcześniej do morza

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Znany brytyjski prezenter znaleziony martwy na greckiej wyspie Simi. Wpadł wcześniej do morza

Partnerzy portalu

Na greckiej wyspie Simi znaleziono ciało znanego brytyjskiego prezentera telewizyjnego i lekarza Michaela Mosley'a - poinformowały w niedzielę lokalne władze. Dziennikarz, który był w Grecji na wakacjach, zaginął w środę podczas spaceru.

Kontakt z 67-letnim Mosley'em urwał się w środę po południu, gdy wracał pieszo z plaży. Żona lekarza zgłosiła jego zaginięcie w czwartek rano. Wtedy ruszyły poszukiwania mężczyzny.

W niedzielę grecka policja poinformowała, że w pobliżu jednej z plaż na wyspie znaleziono ciało, które może należeć do brytyjskiego prezentera. Później lokalne władze potwierdziły, że to Mosley.

Możliwe, że dziennikarz poczuł się słabo albo potknął się i wpadł do morza. Następnie wraz z prądem ciało zostało wyrzucone na brzeg.

Burmistrz Simi Lefteris Papakalodoukas zaznaczył, że temperatura w środę na wyspie była "nie do zniesienia i w takich warunkach łatwo zemdleć".

Znany m.in. z telewizji BBC Mosley to prezenter, dziennikarz medyczny i autor książek o zdrowiu i żywieniu.

Z Aten Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ sp/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.