• <
siemens_gamesa_2022

Portugalia. Wysoka fala zabiła pracownika portu w Sines

sg

24.11.2022 20:33 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Portugalia. Wysoka fala zabiła pracownika portu w Sines

Partnerzy portalu

Portugalia. Wysoka fala zabiła pracownika portu w Sines - GospodarkaMorska.pl
Port Sines, Portugalia. Fot. APS, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna wskutek czwartkowego wypadku spowodowanego przez nagłe uderzenie wysokiej fali oceanicznej w porcie w Sines na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Obaj poszkodowani to pracownicy portu.

Jak poinformowała Dyrekcja Generalna Portu w Sines (APS), do tragicznego wypadku doszło w godzinach porannych, w chwili, gdy mężczyźni wykonywali prace na nabrzeżu.

Dyrekcja APS wyjaśniła w komunikacie, że obaj poszkodowani wykonywali zadania służące poszerzaniu jednej z części portu. Dodała, że w rezultacie uderzenia fali obaj mężczyźni wpadli do wody.

Władze portu poinformowały, że krótko po zgłoszeniu wypadku doszło do akcji ratowniczej, w której uczestniczyli m.in. lokalna straż pożarna oraz funkcjonariusze policji morskiej.

Z danych portugalskich służb medycznych wynika, że śmiertelna ofiara wypadku miała 63 lata, zaś ranny w głowę pracownik, który trafił do szpitala – 46 lat.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.