• <
smartre_2023

Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana

rk

20.12.2022 11:29
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana

Partnerzy portalu

Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana - GospodarkaMorska.pl
Noble

Firma Noble potwierdziła incydent związany z uszkodzeniem jednej z nóg podtrzymujących podstawę platformy typu jack-up, znajdującej się u wybrzeży Trynidadu i Tobago. W ramach procedur bezpieczeństwa przystąpiono do ewakuacji załogi.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu (do czwartku) platforma Noble Regina Allen pracowała w wyznaczonym miejscu odwiertu około 26 mil od wybrzeży Trynidadu. Uległa awarii technicznej, gdy przygotowywała się do zmiany pozycji. Według firmy doprowadziła do uszkodzenia klamr i połączeń w jednej z trzech nóg platformy, a dokładniej urządzeniu podnośnikowym. W wyniku tego platforma utknęła w miejscu, a ponadto zagroziło to strukturze całej konstrukcji, przez co utknęła w miejscu. Z tego powodu przedsiębiorstwo zdecydowało się ewakuować cały obecny personel, mogący liczyć do 150 osób.

Wodoszczelność platformy została potwierdzona przez załogę przed ewakuacją. Zakończono również wszystkie operacje związane z realizowanym odwiertem, zapewniając o bezpieczeństwie dla obiektu, jak i środowiska naturalnego. W oświadczeniu firma Noble poinformowała, że współpracuje z władzami Trynidadu i Tobago w sprawie dalszych procedur w związku z całym zdarzeniem.

Noble Regina Allen to platforma typu jackup (samopodnośna) mająca kadłub zapewniający pływalność, która na miejscu pracy podnosi go ponad powierzchnię wody, opierając się na dnie za pomocą opuszczanych nóg. Została zbudowana w 2013 roku w Jurong (Singapur) i działa pod flagą Liberii. Jest przystosowana do działań na wodach o głębokości do 120 metrów i wiercenia do 10 000.

 


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.