• <
smartre_2023

Morderstwo na platformie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci pracownika

rk

15.12.2022 14:34 Źródło: Reuters
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Morderstwo na platformie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci pracownika

Partnerzy portalu

Morderstwo na platformie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci pracownika - GospodarkaMorska.pl
Seafox

Po incydencie na platformie wiertniczej w Zatoce Perskiej władze katarskie wszczęły dochodzenie karne, aby wyjaśnić okoliczności zabójstwa jednego z pracowników platformy offshore i ataku na innego.

W wydarzenie z 12 grudnia br. zamieszanych jest trzech obywateli brytyjskich, zatrudnionych przez firmę Film-Ocean, będącą wykonawcą usług z użyciem zdalnie sterowanych pojazdów (ROV)  dla  North Oil Company (NOC). Tragiczna sytuacja miała miejsce na platformie typu juck-up Seafox Burj, obecnej na polu naftowym Al-Shaheen około 50 mil na północ od Doha. W efekcie jeden z  pracowników został zamordowany, a drugi został ranny. O popełnienie obu zbrodni podejrzany jest trzeci Brytyjczyk. Został już zatrzymany w ramach śledztwa. Ranny pracownik trafił na leczenie do szpitala i został już z niego wypuszczony.

Z informacji medialnych wynika, że ciało zamordowanego znaleziono zawinięte w prześcieradło w łazience. Sekcja zwłok wykazała obrażenia po uderzeniu w głowę.
Zarówno zarząd platformy, jak i Film-Ocean współpracują z katarskimi służbami w ramach prowadzonego dochodzenia. W razie udowodnienia winy, oskarżony obywatel Wlk. Brytanii zostanie skazany, na podstawie prawa karnego Kataru, na karę śmierci. Na razie trwa zbieranie dowodów i przesłuchanie podejrzanego.

Wybudowana w 1972 roki platforma Seafox Burj została przebudowana w 2012 r. przez Lamprell w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma maksymalną zdolność operacyjną na głębokości wody ponad 120 metrów i trzy dźwigi o maksymalnym udźwigu 200 ton.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.